Новостворені ОТГ Полтавщини та міста обласного значення можуть не отримати додаткову дотацію з держбюджету

Новостворені ОТГ Полтавщини та міста обласного значення можуть не отримати додаткову дотацію з держбюджету

Шість об’єднаних територіальних громад Полтавщини, а також всі міста обласного значення не отримають додаткової дотації з державного бюджету на утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

16 січня 2019 року Уряд прийняв розпорядження, яким погодив розподіли додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у всіх областях. 

Згідно розпорядження Кабміну про погодження розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2019 році, не отримали дотацію всі міста обласного значення Полтавської області – Полтава, Горішні Плавні, Кременчук, Миргород, Лубни та ОТГ: Гадяцька, Коломацька, Краснолуцька, Терешківська, Опішнянська, Чорнухинська. Загальний обсяг додаткової дотації, передбачений для Полтавської області ЗУ "Про держбюджет" –  509,6 мільйонів гривень, Тобто, дотацію не отримали ті ОТГ, вибори в яких відбулися у минулому році.

Cитуацію прокоментував гадяцький міський голова Володимир Нестеренко. Зазначимо, Гадяч – єдине місто обласного значення в Полтавській області, яке приєднало до себе суміжну сільську територіальну громаду – Білеченківську сільську раду.

"Ми порахували, що не доотримали цієї дотації приблизно на суму 4,6 мільйонів гривень. З них близько 2 мільйонів гривень одразу треба перерахувати на медичні заклади, тому що утримання центральної районної лікарні – це практично 50х50: тобто, половину коштів на утримання повинно виділяти місто, іншу половину – район. Оскільки населення нашої ОТГ 25 тисяч, а населення всього району – близько 53 тисяч осіб. І, відповідно, ще близько 2 мільйонів ми не доотримали на утримання закладів освіти, – говорить Володимир Нестеренко. – Якраз би цих 4,6 мільйонів гривень вистачило б для того, щоб закрити всі делеговані державою повноваження, які недофінансовані з державного бюджету. Тепер же виходить, що ці гроші треба брати з місцевого бюджету,  хоча є Закон, який зобов’язує дати мені їх".

Проект рішення Уряду підготовлено за даними  обласних державних адміністрацій, які, як вважають в  Асоціації міст України (АМУ), розподілили кошти цієї додаткової дотації не об’єктивно та непропорційно. 

Довідково. 45% дотації перерозподілено на обласні бюджети, хоча питома вага видатків на освіту і охорону здоров’я загального фонду обласних бюджетів в структурі загального обсягу асигнувань всіх місцевих бюджетів за відповідними галузями складає лише 11%. А для міст обласного значення, які утримують майже 70 % всієї інфраструктури освіти і охорони здоров’я, передбачено лише 5% загального обсягу дотації,  для об’єднаних територіальних громадам, в яких проживає чверть населення нашої держави, – лише 13,5 %.  

Стрічка новин