Святкували Водохреще і в селі Ковалівка

За підрахунками організаторів, захід відвідали близько шести тисяч гостей. Викупаних частували кулішем та розважали різноманітні колективи. А всім, хто пірнув в цілющу воду, видавали дипломи. Як це було, бачила Ірина Щербак.

Ні морозна погода, ні крижана вода не стали на заваді сотням полтавців приїхати на берег «Свободи» до села Ковалівка, аби відсвяткувати Водохреще. З самого ранку тут розгорнулися справжні народні гуляння. 

- Зі святом Водохреща, шановні ковалівці.

Танцюючи та співаючи пісні, люди розігрівались перед зануренням. Серед них – сім’я Жатікових. Приїхали на берег «Свободи», аби показати дітям, як святкують Водохреще. 

Ольга Жатікова, жителька села Крюкове

- Хотілось подивитись, як проходить Водохреще, біля річки. Показати дітям. Настрій взагалі вражає. Так цікаво, козаки гарні, жіночки у вишиванках. Настрій святковий.

А тут заряджають гармату, аби прогнати коляду та зустріти новий рік. Така традиція для тутешніх нова.

Михайло Мелін, керівник військово-історичної реконструкції клубу «Полтавська баталія»

- Це справжня козацька сорока, гармата багатоствольна. Запрошують нас, і ми гарматами шумно з гуркотом проганяємо її.

Був на святкуванні й символ нового року – поросятко.

- Це ж на щастя, на удачу, щоб гроші водилися в господі. 

Традиційно відбулось і освячення води. Після освячення люди вишикувались в чергу, аби зануритись у святу воду. Полтавець Сергій Титаренко близько 20 років купається на Водохреще. Чоловік вірить в цілющість цієї води.

Сергій Титаренко, полтавець

- Ніколи не хворієш після того, як скупався. В різних місцях буваємо, обираємо, де краще проходять свята. На березі «Свободи», тут завжди добре.

Занурившись, ділиться емоціями. 

- Чудова водичка, бажаю всім купатися і ніколи не хворіти.

Кожному, хто купався, видавали дипломи моржа. Перш ніж його отримати, необхідно було показати фото чи відеопідтвердження. І тільки тоді Вам видадуть документ за сміливість. 

Вадим Мурашкін і Юлія Кулібаба демонструють своїми дипломи. 

Вадим Мурашкін і Юлія Кулібаба, полтавці 

- Диплом за сміливість за мужність. Потрібно налаштуватись і нирнути в ополонку. Ну і очистити себе від всякого негативу. Ну і, звісно, сіяти людям добро, допомагати, спілкуватись.

Скупались цього дня і організатори свята – брати Бублики. Восьмий рік поспіль вони проводять такі гуляння на березі «Свободи». 

Олександр Бублик, голова Ковалівської сільської ради 

- Всіх раді вітати в Ковалівці, на березі «Свободи». Сьогодні Хрещення Господнє, тож всіх вітаю з цим святом. Бажаю, щоб новому році був мир, добро, благополуччя у нас і наших родинах.

Самі ж брати купають на Водохреще 10-й рік поспіль.

Юрій Бублик, народний депутат України

- Якщо на Водохреще скупаєшся, заряд бадьорості, вдачі і міцного здоров'я на цілий рік гарантовано. Тому зичимо всім полтавцям не лінуватися, і на Водохреще обов’язково пірнати до ополонки, і заряджатися теплом, здоров’ям, вдачею.

На березі «Свободи» гуляння продовжувались до самого вечора. 

Стрічка новин