Найновітніші дослідження Полтавської битви

Такі питання розглядали науковці за «круглим столом» у Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви». Присвятили його 168-й річниці з Дня народження Павловського. Обговорювали нові факти епізодів Полтавської битви та інші маловідомі моменти.

У головній залі заповідника зібралися історики, краєзнавці та музейні працівники. Починається захід пісочним шоу художниці Євгенії Погребняк. Розпочинають засідання «круглого столу» із вітального слова директора ДІКЗ «Поле Полтавської битви» Наталії Білан. Далі науковці по черзі починають зачитувати свої доповіді. Одна з них – Людмила Шендрик. Вона багато років досліджувала питання сил шведської та московської армій. Говорить: відшукала одні з найтаємничіших моментів.

Людмила Шендрик, заст. директора з наук. роботи ДІКЗ «Поле Полтавської битви» 

- Це дослідження співвідношення сил шведської та московської армії у подіях біля Перволочня, тобто, через кілька днів після Полтавської битви в останніх числах червня 1709 року. Справа в тому, що дуже багато за цей час традиційною стало для російської історіографії применшення кількості своїх учасників у битві та, навпаки, завищення сторони супротивників.

Своє дослідження представляє і Сергій Макаренко. Ділиться: давно цікавиться шведським обозом біля Пушкарівки. Тому і працював над маловідомою темою.

Сергій Макаренко, наук. співробітник відділу охорони культурної спадщини ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Я досліджував місцезнаходження шведського обозу на території Полтави. У літературі відомо, що після нещасливої битви для шведів, вони відступили саме до цього. А де він знаходився, які події там відбувалися під час Полтавської битви, де знаходився безпосередньо король після цієї Полтавської битви.

Директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви» говорить: на прикладі Полтавської битви науковці порушили актуальну проблему «війн-пам'ятей». Тому що сьогодні багато інформації передається по-іншому. Вона ділиться: яка мета проведення «круглого столу».

Наталія Білан, директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Це вже традиція – згадати минуле, спробувати оцінити це минуле от уже крізь певні століття. Особливо це ось така тематика: це і створення музею, формування колекції, це сама Полтавська битва, вивчення її історії.

Після виступів усіх учасників «круглого столу» захід закінчується. Відбувся він вдев'яте.

Стрічка новин