8 обіймів досить для щастя

У цьому переконують психологи. 21 січня у світі відзначають День обіймів. Сьогодні за поширеною традицією прийнято безкорисливо обіймати всіх оточуючих, долаючи будь-які соціальні бар'єри. Як відзначають цей день полтавці, дізнавалася Марина Покшіна.

Полтавець Сергій Лещенко кожного дня обіймає близьких для нього людей: батьків та кохану дівчину. Рідше, ділиться, – друзів та знайомих. Цим чоловік, переконаний, обмінюються своїми почуттями. Сергій Лещенко говорить: якщо не обійняв у якийсь день свою дівчину, заснути не зможе.

Сергій Лещенко, полтавець

- Частіше за все обіймаюся з дівчиною, ну і в громадському транспорті, коли їдеш там, дуже багато обіймів. При зустрічі обіймаю свою дівчину і, зрозуміло, що маму і тата. Особливо, коли довго не бачилися.

За словами психологів, з обіймів починається життя людини. Адже після народження мати обіймає і прикладає до грудей свою дитину. Вони людину супроводжують протягом усього життя. Обіймаються друзі, закохані та родичі. Чому це явище таке важливе для людей, поділилилася нейропсихолог Катерина Мироненко.

Катерина Мироненко, нейропсихолог

- Обійми, вони допомагають виробляти організму необхідні речовини, необхідні гормони для того, щоб організм функціонував досить добре. У першу чергу, це гормон радості – сиротонін, який дає почуття гарного настрою. Це також гормон окситоцин, який дарує почуття емоційної прив'язаності та відповідає за гарний сон.

Існують і припущення щодо користі обіймів з наукової точки зору: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну. Психологи переконують: обіймати потрібно всіх, кого заманеться. Не варто скупитися, дайте волю прояву своїх найсвітліших почуттів, даруючи тепло, людина обов'язково відчує себе трішки щасливішою. А хтось, можливо, ще пару днів літатиме від радості! Переконаний у необхідності обіймів і Сергій Лещенко. Говорить: їх люблять усі: і діти, і дорослі, і навіть, тварини.

Сергій Лещенко, полтавець

- Не лише в ці дні, а й у інші дні буду обіймати дорогих мені та приємних людей.

Стрічка новин