Рятувальники Полтавщини провели бесіди з любителями зимової рибалки

Що робити, коли потрапили в крижану воду? Рятувальники області поспілкувалися з громадянами Полтави, Лубен та Гадяча.

Фахівці Служби порятунку "101" проводять інструктажі щодо безпечної поведінки на льоду та вручають пам’ятки із заходами безпеки, які потрібно неухильно дотримуватись перебуваючи на льоду та порадами як необхідно діяти, якщо людина провалилася під кригу.

Рятувальники поспілкувалися з громадянами, які ловили рибу на водоймах у містах Полтава, Лубни та Гадяч.

Фахівці ДСНС зазначали, що у випадку потрапляння в холодну воду необхідно не піддаватись паніці, зберігати самовладання. Не кричати, якщо поруч нікого немає, адже тільки даремно витратите сили. Не робити різких рухів, стабілізувати подих. Уникати занурення з головою, краще розкинути руки в сторони й постаратися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину. Спробувати обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на лід, перекотитися і відповзти у той бік – звідки прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзти до берега.

Співробітники обласної Служби порятунку вкотре наголошують на тому, що необхідно усвідомити – не можна довіряти особистій самовпевненості.

"Не можна випробовувати своє везіння, обійдіть біду стороною, і якщо ви опинилися у крижаних обіймах морозної води – вона вас не пожаліє. Тож, утримайтеся від походів на водойми, адже від цього залежить ваше життя, не ризикуйте ним!", - наголошують рятувальники.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію