Відновлення та реконструкція

Українська журналістка та телеведуча Ольга Герасим’юк відвідала Полтаву. Тут зустрілась з керівництвом області. На нараді вони говорили про проект, засновницею якого є Ольга Герасим’юк, - «Школи Лохвицького земства». Зокрема, збереження будівель архітектора Опанаса Сластіона. Як пройшла нарада та до чого домовились сторони? Знає Ірина Щербак.

- Працюючи над нашим напрямком, нам потрібно, в першу чергу, зупинити їх руйнацію. 

Збереження земських шкіл українського модерну, збудованих за проектом архітектора Опанаса Сластіона. Ця тема стала причиною зустрічі української телеведучої Ольги Герасим’юк з керівництвом області. На початку наради телеведуча розповіла про унікальність ініційованого нею проекту «Школи Лохвицького земства». 

Ольга Герасим’юк, засновниця проекту «Школи Лохвицького земства»

- Проект «Школи Лохвицького земства» – це таке культурне багатство, яким не володіє жоден регіон України. Хоча всі регіони дуже багаті. Проте, такого скупчення шедеврів українського архітектурного модерну немає ніде. В нас багато знищено, безперечно, і ми це повинні відшукувати і повертати. У цьому завтрашній день.

Під час свого виступу Ольга Герасим’юк розповіла про перебіг проекту. Наразі знайдено 51 школу Лохвицього земства. З них 40 розташовані на Полтавщині. За 3 роки існування проекту 38 будівель стали пам’яткою. Проте, більшості спорудам необхідна реставрація.

Ольга Герасим’юк, засновниця проекту «Школи Лохвицького земства»

- Нам потрібно сьогодні з Вами обов’язково подумати про туристичні маршрути по цих об’єктах. Подумати, як забезпечити, щоб ті об’єкти, до яких будуть приїжджати люди, були врятовані. І головне, чим їх наповнити. А наповнити є чим, тому що багато хто хоче створити там культурний центрі, музей.

Керівництво області готове підтримати проект. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Ця ідея, яка народилась ще декілька років тому, буде мати серйозне продовження, тому що відновлення Полтавського земляцтва, ми хочемо розвинути цей напрямок дуже серйозно. Він буде мати продовження не тільки теоретично а й в практичній площині.

В нараді взяли участь представники 4-х районів, на чиїх територіях знаходяться пам’ятки архітектури. Вони отримали завдання від директора Департаменту культури і туризму. Адже в планах – занести будівлі до державного реєстру. А потім – і до культурної спадщини «ЮНЕСКО». 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію