В Україні призупинена трансплантація органів

Новий Закон відклали на рік. Все через те, що депутати закон схвалили, а Міністерство охорони здоров'я не встигло до нього підготуватись.

 Марина Махно та її майже дворічний син Артем останні десять місяців кочують по лікарням. Спочатку – в Києві, тепер – у Полтаві. Проте, ніде допомогти їм не змогли. У хлопчика – онкологічне захворювання – уроджений лімфобластний лейкоз. 

Марина Махно, мати Артема

- У нас є єдиний шанс – це за кордоном, в Ізраїлі. Клініка Шиба готова нас прийняти на Cart-терапію. Це є єдина можливість ввести дитину в ремісію, після якої потрібно провести трансплантацію кісткового мозку.

В Україні ж зробити таку операцію неможливо – це незаконно. 1 січня 2019 року набрав чинності новий закон про трансплантацію, а старий припинив свою дію. Аби ж все запрацювало по-новому, мали бути створені Єдина інформаційна система потенційних донорів і реципієнтів, нова для України спеціальність трансплантат-координатор та багато іншого. З цього переліку зробили – нічого.

На своїй сторінці у Facebook заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко прокоментувала це так:

"МОЗ повністю провалив реалізацію цього закону. 

З 29 підзаконних актів, які Уряд мав розробити та затвердити для введення закону в дію не затверджено жодного! 

Досі не створено і Єдину державну інформаційну систему трансплантації.

Тобто, Урядом не сформовано жодних умов для введення в дію нового Закону про трансплантацію.

А з 1 січня припиняється дія закону, за яким зараз в Україні відбувається щороку близько 130 операцій через родинну трансплантацію. Відповідно, всі операції з трансплантації в Україні припиняться! Лікарі, які приймуть рішення про трансплантацію з 01 січня 2019 року, будуть порушувати порядок трансплантації анатомічних матеріалів людини, що тягне за собою кримінальну відповідальність!»

На Полтавщині, за словами директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктора Лисака, зараз робиться все, що в їх силах.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Визначений центр трансплантології. Яка наша участь, Полтавської області у цьому процесі. По-перше, це формувати і мати реєстр цих пацієнтів, які потребують. В нас є неврологічний центр. Ми знаємо пацієнтів, які знаходяться на гемодіалізі. Ми забезпечуємо цих пацієнтів частково препаратами імуносопресорами.

Часу чекати, поки новий Закон запрацює, у Артема Махна просто немає. Він потребує допомоги зараз. 

Марина Махно, мати Артема 

- Для того, щоб нам полетіти в клініку, потрібно заплатити аванс – 100 тис. доларів. Наразі є зібрана сума 30 тисяч доларів, тобто, необхідно ще 70. Це для початку. Після того, як дитина війде в ремісію, потрібна буде трансплантація. Все лікування в Шибі обійдеться в 300 тисяч доларів.

Зараз на своїх екранах ви побачите номер карти ПриватБанку на ім’я Махно Марини Ігорівни, переславши гроші на яку, Ви зможете фінансово підтримати цю родину.

5168 7573 1265 6988

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію