Як підготуватись до Водохреща?

Полтавські «моржі». 19 січня вважається закінченням періоду Святок. У цей день освячують водойми, а люди купаються у крижаних ополонках. Як підготуватися до пірнання у холодну воду та не нашкодити здоров'ю – дізнавалася Марина Покшіна.

 Полтавець Владислав Моршна 15 років пірнає на Водохреще. Переконаний, що загартовування – це секрет бадьорості для кожного. Розповідає: у дитинстві часто хворів. А головне: боявся крижаної води. Утім, спробував пірнути, і отримав гарний результат, застужуватися перестав.

 Владислав Моршна, полтавець

- Купання – це традиція. І, взагалі, дотримання традицій, мабуть, – прямий обов'язок кожного чоловіка. І отримую від цього моральне задоволення.

Владислав Моршна говорить: до пірнання на Водохреще готується не лише в останні дні, а й протягом року.

Владислав Моршна, полтавець

- Як і тіло підготувати, так і душу. Ну тіло, зрозуміло: влітку купання, весною купання, взимку – лише на Хрещення. А от душу підготувати потрібно, тут трішки довше, потрібно сходити в церкву, потрібно витримати ті традиції, які є перед купанням, звичайно, і повністю саме купання.

Спеціалісти переконують: перед купанням обов'язково потрібно порадитися з лікарем. Та готуватися до пірнання поступово.

 Аліна Сохань, лікар сімейної медицини

- Людина повинна приймати контрастний душ, як мінімум, за 2-3 дні до того, як вона збирається пірнати в ополонку. Після цього вона може обливатися холодною водою, але там не з чашки, а з тазика чи відра, можна вже виходити потихеньку на вулицю. Перед тим, як пірнати, людина повинна зробити мінімальну зарядочку: поприсідати, помахати руками.

За словами лікарів, категорично забороняється купання для людей з гіпертонічною хворобою, з проблемами серця, із захворюваннями нирок, сечостатевої системи, із застудними захворюваннями, людям із цукровим діабетом та вагітним жінкам. Що стосується духовної підготовки, то Владика Федір переконує: купання на Водохреще – це не церковний припис, а народні традиції. Говорить: готуватися до свята потрібно свідомо.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький

- Прийти до храму, помолитися, тому що благодать Божа на людину діє не зовнішньо, а внутрішньо. Від того, наскільки людина готова прийняти благодать, готова звернутися до Бога, попросити у нього допомоги, визнати свої недоліки і хоча б поміркувати про них.

Як правильно готуватися до пірнання на Водохреще, знає тепер і Владислав Моршна. Чоловік говорить: купання у цей день зміцнює імунітет.

Владислав Моршна, полтавець

- Я переконаний в тому, що купання – це добре, це сильно. Я буду купатися кожного року гарантовано, тому що це зміцнює мене, як людину, як чоловіка. І це добавляє здоров'я.

Стрічка новин