Учені знайшли найстарішу таблицю Менделєєва

Учені знайшли найстарішу таблицю Менделєєва

Таблиця датується 1885 роком.

Доктор Алан Айткин з Університету Сент-Ендрюс виявив таблицю Менделєєва, яка датується 1885 роком. Як повідомляється на сайті університету, на думку дослідників, періодична таблиця є найстарішою в світі.

Таблиця була знайдена ще у 2014 році під час прибирання на складі університету, де вона лежала разом з реактивами, обладнанням та іншими лабораторними приналежностями, які накопичились з часу відкриття факультету хімії в цьому приміщенні у 1968 році. Серед іншого, Айткин виявив згорток плакатів для занять, серед яких і була знайдена таблиця.

Для того, щоб зберегти таблицю, дослідникам довелося очистити її від бруду і сміття, відокремити від підкладки, на якій була закріплена, обробити спеціальними розчинами для вирівнювання кислотно-лужного балансу і усунути розриви за допомогою спеціального паперу з бруссонетії паперової та пасти з пшеничного крохмалю.

Менделєєв представив свою періодичну таблицю у 1869 році, виявлена ж таблиця більше схожа, хоч і не ідентична, на варіант таблиці, який вчений представив у 1871 році. На таблицю нанесені підписи німецькою мовою, а напис Verlag v. Lenoir & Forster, Wien вказує на наукового друкаря, який працював у Відні з 1875 по 1888 рік. Ще один напис, Lith. von Ant. Hartinger & Sohn, Wien, вказує на литографа, який помер у 1890 році.

Стрічка новин