51 тисяча гривень – за п’яне водіння

В Україні суттєво зросли штрафи за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння. Такі зміни до Закону прийняла Верховна Рада України. Скільки, у яких випадках та коли зловмисник має викласти гроші, знає Юлія Хаврель.

Ігор Лук'яненко за кермом вже шість років. За цей час жодного серйозного ДТП в нього не було. Проте, виникали суперечки з водіями у нетверезому стані. 

Ігор Лук'яненко, водій 

- Взагалі до таких людей я відношусь негативно. Тому що, коли людина сідає за кермо, він відповідає за своє життя і за життя всіх учасників дорожнього руху та пішоходів.

З початку 2019 року працівники Управління патрульної поліції Полтавщини вже склали 20 адмінпротоколів на водіїв, які перебували у стані алкогольного сп'яніння. 

Катерина Григоренко, прес-офіцер управління патрульної поліції у Полтавській області

- На жаль, є закономірність, що в нас, як свята, так патрульні виявляють частіше, ніж у будні дні водіїв у стані сп'яніння. Але буває і в будні дні, тобто не прив'язані до будь-яких визначних дат. Патрульні виявляють якщо не кожен день, то через день таких водіїв та проводять роботу.

Через таку статистику депутати Верховної Ради України схвалили зміни до закону про керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння. 

Зараз водіння у нетверезому стані карається штрафом у 10200 гривень та позбавленням прав на 1 рік. Згідно з новими змінами, штраф сягатиме від 17 до 34 тисяч гривень та позбавленням водійських прав на термін до трьох років. 

За повторне ж порушення, зловмиснику загрожував штраф у 40 800 гривень, підвищиться він до 51 тисячі гривень. 

Крім цього, відтепер керування у стані сп’яніння юридично буде вважатися кримінальним проступком.

Зараз цей законопроект передано на підпис Президенту. У силу він має вступити у 2020 році. Водія Ігоря Лук'яненка такі зміні цілком влаштовують. 

Ігор Лук'яненко, водій 

- Я вважаю, наразі потрібно підвищувати штрафи за подібні порушення. Тому що на кону - людські життя. 

Стрічка новин