В країні збільшились штрафи за незаконну вирубку лісу

Зміни передбачені законом «Про збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Нові санкції за знищення лісових культур та молодняка почали діяти з початку року.

Це Полтавське лісове господарство. До нього входить 7 лісництв. Загальна площа – 32 тисячі гектарів. За всім слідкує Олександр Глушко. Він працює тут вже 16 років. Тому знає, де більше вирубують браконьєри.

- Десь, хто менше бачить. В тих місцях і може бути незаконна рубка. Якщо зараз ми в Чалівському лісництві і лісовий масив поблизу села, людей проходить туди сюди безліч. То ні в кого не виникає бажання на виду всих, щось десь пиляти.

Минулого року, розповідає, лісники виявили 7 випадків незаконних рубок. 

Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавське лісове господарство»

- П’ять кваліфіковано за адмінвідповідальністю. Особи встановлені, шкода відшкодована, збитки сплачені. І за двома випадками на сьогодні йдуть розслідування в рамках кримінальних проваджень.

З 2019 року штрафи за вирубку лісу збільшились. Раніше сума складала від 85 грн. до 170 грн. Зараз мінімальна адміністративна відповідальність сягає від 250 до 510 гривень, для посадових осіб – від 1275 до 2550 гривень. При повторній фіксації злочину – 1020 гривень, для посадових осіб – 10 200 гривень.

Виплата за незаконну зрубку складається з двох сум. Перша – сам штраф, і друга – розмір завданої шкоди. Тобто, відшкодування за кожне дерево. Вартість кожного насадження різна. Все залежить від його діаметру.

Олександр Глушко, головний лісничий ДП Полтавське лісове господарство

- Таке дерево порушником, якщо він здійснить незаконну порубку в рамках адміністративної відповідальності, він повинен буде заплатити 4 300 грн шкоди заподіяної. Крім цього буде само собою штраф.

Розширились і сфери правопорушень. Раніше відповідальність була за факт незаконного зрубу лісу. Тепер до нього додається незаконне перевезення, зберігання чи збут лісових насаджень. 

Олександр Глушко, головний лісничий ДП Полтавське лісове господарство 

- Відповідальність і адміністративна і кримінальна вона на сьогодні в собі має у формулюванні не лише за факт незаконної зрубки. А також за зберігання деревини незаконно зрубаної і її транспортування.

З нового року пройшло два тижні. За цей час ліс не рубали, розповідає Олександр Глушко.

Стрічка новин