Сьогодні в Україні відзначають День дітей-винахідників

До цього свята наші журналісти вирішили знайти наймолодших полтавських геніїв, роботи яких втерли носа своїми ідеями навіть дорослим. Які вони, діти-винахідники, дізнавалася Марина Покшіна.

Це – винаходи полтавських дітей. Серед робіт: власноруч змайстровані антени, підсилювачі потужності звуку та навіть радіоустанови для зв'язку на віддалених відстанях. Мілана Бардакова займається винахідництвом три роки. Найбільше дівчинку цікавить таємниця так званих «чорних дір». Тому її винахід і пов'язаний з ними.

Мілана Бардакова, дитина-винахідник

- Це модель викривлення часу і простору різноманітними об'єктами із різною масою. Ця модель допомагає це краще зрозуміти.

За свою роботу Мілана Бардакова отримала третє місце на обласному етапі захисту наукових робіт. Ділиться, як використовувати цю модель. 

Мілана Бардакова, дитина-винахідник

- Припустімо, що це планета, наприклад, Земля. Як бачите, майже взагалі немає коливань. Вона спокійно собі може йти далі по своїй орбіті цією траекторією. Але якщо ми беремо це тіло з великою масою, можливо, не дуже велике за розміром, але з надзвичайно великою масою, воно дуже сильно продавлює, створює воронку всередині цієї ділянки часу, в яку інші об'єкти можуть з легкістю скочуватися.

Михайло Лущін займається винахідництвом три роки. Він демонструє свій винахід. Це – зарядна установка від світла. 

- І тільки я прибираю від лампи, зарядка більше не йде. Просто нічого.

Михайло Лущін ділиться: в майбутньому обов'язково буде відомим науковцем. Щодо планів на найближче майбутнє, вони також масштабні. 

Михайло Лущін, дитина-винахідник

- Планую найближчим часом доробити ці колонки. Я вже вирізаю такі пласти із фанери і збираюся вирізати тут отвір для цього динаміка. І ще потім підключу цей динамік.

Курівник гуртка «Юні оператори аматорської служби радіозв'язку» Дмитро Денисюк говорить: діти, які займаються винахідництвом, можуть зробити те, що не кожен дорослий зможе.

Дмитро Денисюк, керівник гуртка «Юні оператори аматорської служби радіозв'язку»

- Це от виготовлення різних пристроїв – допомагає краще поглибити знання з різних предметів. У тому числі: фізики, математики, астрономії і радіоелектроніки.

Хоче ще дослідити і зробити винахід, пов'язаний з гравітаційними хвилями.

Мілана Бардакова, дитина-винахідник

- Гравітаційні хвилі, що виникають при цьому, можуть бути перетворені на акустичні, тобто, їх можна почути.

Стрічка новин