Фото в музеї без заборон

В Україні проходить День музейного селфі. Це міжнародна акція в межах проекту Culture Themes. До неї долучилась і Полтава. Завдяки акції полтавці мають змогу в соціальних мережах розповісти про свій улюблений заклад чи експонат. Як День музейного селфі проходить в нашому місті?

- Ну що ж шановні, зараз ми робимо селфі з найвідомішим полтавцем нашої духовної столиці України. А саме у садибі Івана Петровича Котляревського.

Полтавський ведучий та шоумен Денис Корнєєв один із тих, хто вирішив взяти участь в Дні музейного селфі. А перші світлини робить в садибі відомого полтавського класика. 

Денис Корнєєв, полтавець

- Ви ж знає Полтава - це духовна столиця України. Для всіх це в першу чергу історія, знання. Кожен має знати історію, особливо того місця де живе чи народився. Як мінімум це повага, до «неньки» як-то кажуть.

У Полтаві цього дня організували конкурс. Головна умова: зробити селфі в одному із шести закладів культури. Опублікувати фото на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, Twitter чи Instagram з хештегом #MuseumSelfie та того музею, де зроблене фото. За це отримати подарунок. В акції беруть участь: 

- ДІКЗ «Поле Полтавської битви»; 

- Художній музей (Галерея мистецтв) імені М. Ярошенка; 

- Літературно-меморіальний музей Івана Котляревського; 

- Музей-садиба Івана Котляревського; 

- Літературно-меморіальний музей Володимира Короленка; 

- Літературно-меморіальний музей Панаса Мирного.

Є й дві заборони: не використовувати світлину в політичній агітації. Також не можна робити фото зі спалахом.

Лариса Лобінцева, науковий співробітник музею-садиби Івана Котляревського

- Це саме селфі, не професійною камерою, без спалахів, бо деякі експонати пошкоджуються. Наприклад: картини старовинні.

Переможців акції визначатимуть за кількість набраних «лайків». 

Віталій Павлов, начальник відділу туризму та культурної спадщини Полтавського МВК

- Вони будуть виставлять найкращі селфі на соціальну сторіночку. А далі споживач лайкає той чи інший фотознімок, який найбільше йому сподобався. І от за кількістю цих лайків буде визначатись переможець.

Денис Корнєєв відвідав і Художній музей імені Миколи Ярошенка. Зробивши безліч світлин експонатами, обрав улюблені та опублікував їх на своїх сторінках в соціальних мережах. 

Денис Корнєєв, полтавець

- Сьогодні був досить цікавий день. Побував в декількох музеях. І мене це в такий приємний «кураж» вводить. Адже коли ти приходиш в місце де не так часто буваєш, як хотілось, то можна подивитись на щось таке новеньке, щось таке «автентичне». Я всім раджу, чому б ні.

Зробила селфі і наша знімальна група. 

Стрічка новин