Полтавські лікарі врятували життя чоловікові, який потребував пересадки серця

Переселенця із Донецька оперували в обласній лікарні. Орган не замінювали, а провели імплантацію спеціального пристрою. Про стан пацієнта дізнавалася Лідія Ритченко.

Лідія Ритченко, кореспондент

- Вперше у Полтаві лікарі провели унікальну операцію з імплантації трикамерного автоматичного кардіовертер-дефібрилятора. Операцію 57-річному пацієнту на серці провели саме в цій операційній.

Ось на цьому моніторі показано, як оперували пацієнта із хворим серцем. Воно втрачало здатність скрочуватись і перекачувати кров. Діагноз «кардіоміопатія» хворому встановили ще 5 років тому.

Вікторія Заєць, лікар-кардіолог відділення Полтавської обласної лікарні

- І саме в цього пацієнта нашого виник тяжкий ступінь серцевої недостатності, який медикаментозно було вилікувати і призупинити було досить тяжко.

Операцію переселенцю провели лікарі відділення інтервенційної радіології під керівництвом Валерія Залевського, завідуючого відділенням хірургії Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова. Вона тривала близько двох годин.

Гай Пузирьов, лікар-кардіохірург Полтавської обласної лікарні

- Суть полягає в тому, щоб провести імплантацію електродів шлуночків, правий-лівий, в передсерця праве, і синхронізувати роботу самого серця за допомогою електронної програми. Пацієнт після втручання на другу добу був виписаний додому в задовільному стані.

Такі операції проводитимуть у відділені і надалі. Вже з наступного тижня зроблять ще одну.

Руслан Сакевич, зав. відділенням інтервенційної радіології Полтавської обласної лікарні

- Ми оглядали пацієнта, який теж потребує імплантації цього пристрою. Ці пристрої потребують подальшого налаштування та спостереження за їхньою роботою. І такі пацієнти зможуть отримувати допомогу безпосередньо в Полтавській обласній лікарні.

Пристрій, який імплантували прооперованому, допоможе в подальшому уникнути серцевої недостатності та аритмії. Вартість кардіовертер-дефібрилятора – понад 200 тисяч гривень. Його пацієнт повинен купувати за власні кошти. Але нині обговорюють питання часткового фінансування з державного та обласного бюджетів, каже заввідділенням. Всього на Полтавщині потребують таких операції близько 50-ти людей різного віку. 

Стрічка новин