У родини Левченків – новий адвокат

Його представили громадськості під час мітингу біля Прокуратури Полтавської області. Артема Левченка у центрі міста, на пішохідному переході, збила водійка позашляховика Наталія Саєнко. Громадськість обурена, на їх думку, бездіяльністю правоохоронних органів у справі загиблого Артема Левченка. Вимагали зустрічі з прокурором області та чесного розслідування. На місці подій була Марія Лісніченко.

Першим до прокуратури на запланований на 10-ту годину мітинг приходить Дмитро Семеха – новий адвокат родини Артема Левченка. Юрист і раніше знав про цю справу – консультував батьків загиблого хлопчика. Офіційно ж став адвокатом родини з 14-го грудня, після одного з ток-шоу. Оглянувши документи справи, Дмитра Семеху обурив їх стан. 

Дмитро Семеха, адвокат родини Левченків

- Наголошую, не підшито та без жодних реквізитів. Що це означає? Що зараз з 200 листів може залишитися 100, може 50, може 140. Це взагалі невідомо, зараз можна витягти будь-який документ, або додати туди щось. Це при тому, що наголошувалося на тому, що змінилася група прокурорів, справа заслуховувалася у прокуратурі області та у слідчому управлінні.

Адвокат додає: має чіткий план дій. У розслідуванні ж вбачає велику кількість порушень. 

Дмитро Семеха, адвокат родини Левченків

- Покази свідків, які маються у матеріалах кримінального провадження, вони проведені та їх допитано таким чином, щоб не встановити істину у справі. Тобто, один свідок каже одне, інший свідок каже інше. Вони ніби-то на власний розсуд встановлюють швидкість та інше. Слідчий не задає уточнюючих запитань.

Питання в адвоката є і до слідчого експерименту. Останній проводився за участі свідка та без експертів. Вони мали б правильно оцінити гальмівний шлях та всі обставини, за яких відбулося ДТП. Під сумнів ставлять і компетентність нової слідчої групи. На думку адвоката та громадськості, таку гучну справу, що завершилася смертю потерпілого, не може розслідувати слідчий з досвідом роботи у кілька років. Серед обурених діяльністю слідчих органів – активісти, друзі та рідні сім'ї Левченків. Серед них – Анна Віват, колега батька Артема.

Анна Віват, учасниця пікету

- За інформацією з достовірних джерел, слідство не рушило ні на крок. Все на тому самому місці. Хлопчика немає, вже 9 днів ми за Артемом. Але все, як і було. Нічого не змінилося.

Звернула увагу громадськість і на прокурора, який був на місці подій та спілкувався з водійкою. Попри його присутність, відеореєстратор з автівки зник майже на добу.

Євген Асташкін, керівник Полтавської прокуратури

- Я його туди послав, тому що йому потрібно потім здійснювати процесуальне керівництво у цьому провадженні. Коли він виїжджає на місце події, він бачить, що там робилось. Він вживав заходів, щоб зберігати сліди злочину. З того моменту, як він прибув на місце злочину, всі сліди – автомобіль там і всі сліди – збережені.

Не отримавши відповіді на поставлені запитання від прокурора міста, мітингарі вимагали зустрічі з прокурором області. Адвокат передав представниці прокуратури заяву на ім'я прокурора області. У заяві від родини і захисту Левченка йдеться про те, що до кримінальної відповідальності повинні буті притягнуті патрульні, які прибули першими на місце аварії. Необхідно більш детально допитати всіх свідків і відкрити кримінальні справи проти тих, хто приховує інформацію з місця ДТП. А також передати справу як мінімум під слідство обласної прокуратури Полтави, а не місцевої прокуратури. В іншому випадку адвокат буде вимагати передачі справи до прокуратури Харкова. Там, на його думку, є більш досвідчені слідчі.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію