Встигни розмитнити за півціни

Трохи більше місяця залишилось до кінця пільгового періоду. Нагадаємо, 25 листопада набрали чинності зміни до Митного кодексу. Згідно з ними, протягом 90 днів українці мають змогу розмитнити авто на єврономерах зі знижкою у 50%. Скільки полтавців скористалися цією пропозицією, розповість Ірина Щербак.

Олександр Коваль з Гадяча, хоче розмитнити авто. Придбав його в Литві за 1200 євро. Зараз в зоні митного контролю Олександр оформляє всі документи.  

Олександр Коваль, гадяччанин 

- Приїхали ми близько 10-ї години до брокера. Дав він нам квитанцію на оплату, там підраховані всі ці податки. Годині в 11-й ми все проплатили. І зараз хвилин 30 тому загнали в термінал.

Олександр Коваль не єдиний, хто скористався новими пільговими умовами. Загалом на Полтавщині розмитнено 485 автомобілів на європейських номерах. У день митники оформляють близько 40 автомобілів. Для розмитнення автомобіля необхідні наступні документи:

- технічний паспорт;

- документ, що підтверджує право власності (договір купівлі-продажу, доручення);

- документ, який визначає вартість товару

Фахівці зазначають, мінус 50% на акцизний податок стосується не тільки так званих «євроблях».

Ігор Безрук, начальник відділу митного оформлення № 2 Полтавської митниці ДФС

- Будь-яка людина, яка бажає оформити транспортний засіб, може завезти цей транспортний засіб і оформити з коефіцієнтом 0,5. Але вона може це зробити тільки раз.

Здебільшого, при розмитненні автомобіля, водії користуються послугою брокера. Він оформляє всю необхідну документацію. Цим самим спрощує процедуру для власників авто. Послугами брокера скористався й Олександр Коваль. 

Григорій Шулянський, митний брокер 

- На даному етапі митного оформлення буде проводитись догляд даного транспортного засобу. Тобто будуть звірятись номерні вузли і агрегати, перевірятися його фактичний стан. І по результатам даного догляду буде виставлятись відповідна інформація в центральній базі ДМСУ.

Після оплати акцизу, митник перевіряє автомобіль Олександра на відповідність ідентифікаційних номерів, вказаних в документах та на самому автомобілі.

Іван Куній, гол. інспектор відділу митного оформлення № 1 Полтавської митниці ДФС

- Проведено звірку номера двигуна, кузова, показник спідометра на наявність пошкоджень. По результатам звірки зауваження відсутні. Оформлення буде проведено протягом 15 хвилин.

Декілька хвилин і авто Олександра Коваля розмитнено. Проте, говорить власник процедура не зовсім вигідна. 

Олександр Коваль, гадяччанин 

- Майже 65 тисяч гривень заплатили і сюди на термінал заїхали ще гривень 450. Ціна розмитнення звичайно не влаштовує. А про процедурі я б сказав - все нормально.

Стрічка новин