Електроенергія з біогазу

На міському Макухівському сміттєзвалищі відкрили станцію з переробки звалищного газу. Про позитивні зміни та обсяги виробництва розповість Анна Ружін.

Це Макухівське сміттєзвалище. Щороку його розміри та шкода від нього збільшуються. Забруднюються повітря та ґрунтові води. Побутові відходи на сміттєзвалищі розкладаються і при цьому виділяють біогаз. Найактивніше цей процес відбувається влітку під впливом високих температур. Біогаз накопичується та потрапляє назовні куп сміття. Це і призводить до пожеж. 

Цьогоріч знайшли вирішення проблеми. Біля міського сміттєзвалища збудували комплекс з утилізації біогазу. В понеділок його відкрили. 

Він має 44 свердловини. На створення витратили 4 місяці. А з 1 січня 2019 року вже почали видобувати електроенергію. 

Сергій Дяковський, директор ТОВ «ClearEnergy - КРЕМЕНЧУК»  

- На сьогоднішній день ми виробляємо 600 кВт/год електроенергії. Якщо перевести в річний показник, то економія бюджетних коштів буде складати 200 млн гривень. Такі наші перспективи на найближчий рік.

Процес дегазації позитивний для полігону тим, що йде вилучення шкідливого газу метану.

Максим Макуха, представник ГО «ЕКОЛТАВА»

- Той газ, що спричиняв би пожежі, зараз використовується, щоб виробляти електроенергію. Це найкращий екологічний ефект, який можуть отримати жителі найближчих сіл та і, мабуть, Полтави. Адже, коли горить звалище, то це не дуже приємно, особливо, коли його видно з Білої Альтанки. 

Електричну енергію продадуть за «зеленим тарифом». Таким чином, інвестор отримує компенсацію від держави за «зелену» електроенергію, а місцева громада та місто – поліпшення екологічного стану. В представників «ClearEnergy» є багато ідеї, які хочуть розвинути. 

Андрій Мензюк, представник головного офісу ТОВ «ClearEnergy»

- Дуже багато зараз планів щодо вітрової енергетики, стосовно сонячної енергетики і стосовно біомаси. Щодо біомаси, то в нас є наразі об'єкт в Чернігівській області і називається Корюківська ТЕС. Вона працює зараз на відходах деревини. За рахунок газифікації ми виробляємо електричну енергію.

За рік на Макухівці планують добути 5 млн. кВт/год електроенергії. Процес видобутку – за алгоритмом. Спочатку все перевіряє лабораторія. 

- Якщо ці результати позитивні, концентрація відповідна, то проводяться роботи з буріння. Та прокладається газотранспортна система, за якою метан та інші її складові входять до обладнання установки. Ви вже бачили свердловини жовтого кольору. За допомогою газових магістралей вони надходять до системи газоочистки.

Потім проводиться фільтрація. Очищений газ потрапляє до генератора, де і перетворюється на електроенергію. 

Крім цього полігону, фірма планує відкрити ще 5 таких станцій по Україні. 

Стрічка новин