Новорічні свята без води!

Мешканці окремих будинків по вулиці Новобазарній з 7 січня не отримують воду. В двоповерхівках живуть маленькі діти, пенсіонери та інваліди. Як вони виживають та чому немає води, дізнавалась Ірина Щербак.

- Люди з 7 числа сидять без води, ні каплі води. 2 інваліди в одному домі. В іншому – теж інвалід. Ходять люди по всьому ринку, шукають воду.

Лариса Козуб проживає в будинку по вулиці Новобазарній, 10. Вже тиждень в ньому немає води. Будинок зведений у 1876 році. Туалет і колонка для води знаходяться на подвір’ї. Пані Лариса і декілька інших мешканців провели індивідуальне водопостачання. Проте, говорять, зиску з цього нуль.

Лариса Козуб, полтавка

- Ми воду не бачимо. В колонках води немає, з 7 числа її не стало. Сусіди хоч могли в нас води набрати. А зараз бігають. Одні їздять до мами, той їздить на роботу, з роботи з бутилками приїжджають. Деякі на ринок просяться. Оце щоб жити в центрі міста, і щоб ніяких умов, і ніяких мір ніхто не приймав.

Пенсіонерка Алла Горякіна питну воду купує в магазині. А для господарства просить на ринку. Проте, його працівники вже не раді їхнім приходам. 

Алла Горякіна, полтавка 

- Купляю в магазині 5 літрову бутилку води. А прати складую все. Будемо на село везти, там у діда скважина в дворі.

Поки ми спілкувалися з мешканцями, до будинку прийшов працівник «Житлово-експлуатаційної організації № 2». На їхньому балансі знаходяться будинки. Комунальник повідомляє: вони не відповідають за водопостачання.  

- В колонці вже років 2 немає.

- Ми колонки не обслуговуємо. Ми тільки обслуговуєм внутрішню мережу квартир.

У «Водоканалі» нам повідомляють: проблема дійсно є. Проте, не у мешканців будинку, а в приміщенні, яке знаходиться поруч. Ось це – вулиця Новобазарна, по ній проходить водопровідна магістраль. Від неї йдуть комунікації до магазинів, приміщень та будинків. Це будинок №12, тут і сталась аварія. 

Ліана Козмійчук, керівник прес-служби КП ПОР «Полтававодоканал»

- 6 січня надійшла заявка від мешканців до диспетчерської з приводу низького тиску води. Нашими фахівцями було виявлено значний витік води на приватній мережі, про що було складено відповідний акт з власником мережі.

Через ці комунікації мешканці будинків 10 і 14 отримують воду. Поки аварію не усунуть, H2O жителі не отримають. Йдемо до власників приміщення за №12. Тут знаходиться обласне товариство мисливців та рибалок. Його керівник говорить: проблему наразі вирішують.

Костянтин Боровик, голова ради Полтавської обласної організації УТМР

- Ми найняли людей, які зможуть зробити. Ми, в першу чергу, зацікавлені в тому, щоб у нас була вода. Бо в нас працює більше 15 людей. І в них є необхідність користуватися водою.

Але і тут не все так просто. Поруч з приміщенням – кіоски. Вони не дають змоги дістатися до місця аварії. 

Костянтин Боровик, голова ради Полтавської обласної організації УТМР

- Там проводяться якраз ліквідація нашої частини, ми проводимо. Але її сьогодні неможливо ліквідувати через одну просту причину, тому що хтось колись дав дозволи поставити оці всі кіоски на мережі водопостачання.

Фахівці, які виконували роботи, зазначили: до кінця дня намагатимуться усунути проблему.

- Коли відремонтуєте?

- Та ну, «мучаємось»?

- Ну, можливо, приблизно?

- Та сьогодні надіємось.

А поки мешканцям доводиться продовжувати добувати для себе воду.

Стрічка новин