Наймасштабніше щедрування відбулося у центрі міста

Єдина умова – бажання співати та мати на одязі елементи народного чи святкового вбрання і різдвяну зірку.

Біля Свято-Успенського собору збираються люди. Це полтавці та гості міста. Спершу учасники готуються і розспівуються. 

- Бо прийдуть до тебе три празники в гості. Радуйся, ой радуйся, земле, син Божий народився.

Серед учасників – Тетяна Бардіна. Дівчина ділиться: як тільки побачила пост у Фейсбуці, не вагаючись, вирішила взяти участь.

Тетяна Бардіна, учасниця 

- Це гарна традиція. Я з дитинства, вже років 10, мабуть, не ходила, не щедрувала. Захотілося згадати таке тепле свято, пролунав такий розголос, запрошення приходити сьогодні до Свято-Успенського собору і пощедрувати.

О 18.00 годині колона починає рухатися святковою ходою вулицею Соборності. Одна з перших у колоні – Яніна Барибіна. Жінка прийшла разом зі своєю хрещеницею. Говорить: запросила дівчинку, аби вона знала традиції своїх предків.

- Щедрик-щедрик-щедрівочка!

Прилетіла ластівочка, 

Стала собі щедрувати, 

Господаря викликати!

Яніна Барибіна, учасниця

- Це свято традиційно важливе для моєї родини із самісінького дитинства, тому що моя родина і моя душа шанує Різдвяні свята. Це для мене день, коли хочеться дарувати радість оточуючим: хто проходить повз і, можливо, не має поруч родини, але ми маємо можливість їм сказати: «Щедрий вечір! Добрий вечір!»

Організувала ходу полтавка Катерина Бабіч. За її словами, вона з дитинства любить щедрівки та колядки, вчить їм і свого сина. Жінка роздрукувала для учасників слова пісень та разом із дитиною виготовили різдвяну зірку. 

Катерина Бабіч, організатор заходу

- Я, коли народився син у мене, я так хочу, щоб він ходив щедрувати. Ходив по вулиці, з гордістю готував зірку, щоб він одягав вишиванку, щоб йому було по-кайфу поколядувати, пощедрувати з мамою, зайти до бабусі, до своїх хрещених батьків. Оце є всередині.

Завершується хода біля головної ялинки міста. Тут учасники заспівали фінальну щедрівку.

Стрічка новин