Нардеп від Опозиційного Блоку Олександр Вілкул відвідав Полтавщину

Зокрема, зустрівся з фахівцями компанії ДТЕК Нафтогаз. Разом вони побували на установці попередньої підготовки газу та буровій вишці

Держава має почати захищати та розвивати сектор вітчизняного видобутку газу. Про це під час зустрічі з газовиками сказав народний депутат України від Опозиційного Блоку Олександр Вілкул. Спочатку нардеп побував на буровій вишці. Тут під час спілкування з фахівцями обговорили перспективи галузі. 

- Забезпечують проходку. 

- Тобто, вони дають гарантію?

- Абсолютно вірно.

Після бурової нардеп оглянув роботу Олефірівської установки попередньої підготовки газу. Спілкуючись з працівниками, опозиціонер зауважив, що лише дві третини газу, що використовуються в Україні, видобуваються всередині країни. І ще третина закуповується за кордоном. При цьому зараз в Україні запасів газу, що були розвідані, – 1 трильйон метрів кубічних.  

Олександр Вілкул, народний депутат України від «Опозиційного блоку»

- Україна займає 2 місце в Європі по розвіданим запасам газу. Влада нам розповідає про енергетичну незалежність. В той час закупляє російський газ через Швейцарські прокладки. Цим самим наживається на продажах власному народу. Я виступаю за збільшення видобутку власного українського газу.

Протягом 5-6 років можливо повністю забезпечити Україну газом власного видобутку. Разом з цим наповнити трубу та продавати блакитне паливо за кордон, додав Олександр Вілкул. 

Олександр Вілкул, народний депутат України від «Опозиційного блоку»

- Це дозволить знизити до економічно-обгрунтованої ціни для промислових підприємств. А для населення має продаватись український газ, видобуваний українськими підприємствами без націнок. Це мінімум в 2 рази більше, ніж сьогодні.

Слова обранця підтвердили й фахівці нафтогазовидобувної галузі. Вони розповідають: в України є всі потенціали стати енергонезалежною. Варто лише модернізувати виробництво та залучити більше інвестицій.

Богдан Кукура, керівник департаменту з видобутку вуглеводнів ПрАТ «Нафтогазвидобування»

- Для того, щоб в Україні почався стрімкий ріст видобутку вуглеводню, потрібен структуризований, правильний системний підхід до освоєння та розвитку галузі. А також залучення іноземних інвестицій і залучення іноземних технологій. І за рахунок цих 3-х факторів Україна може вийти на рівень енергонезалежності і збільшити видобуток газу мінімум в 2 рази.

Стрічка новин