На Полтавщині знизився рівень захворюваності на ГРВІ майже на 25%

Однак, з початку року продовжується сезонний підйом захворювання. Про щеплення та профілактику – у сюжеті Лідії Ритченко.

Полтавка Лідія Коваль у черзі до сімейного лікаря. Жінка каже: звертається за допомогою до фахівця коли відчуває, що хворобу сама не здолає.

Лідія Коваль, полтавка

- Коли вже сильно, температура там, то вже до лікаря йдеш. Тому, що буває і антибіотики треба, не зіб'єш, було і таке.

В Полтавській області за перший тиждень цього року захворіли на ГРВІ понад шість тисяч людей. Майже половина з них – діти. Найвищий показник у Полтавському, Решетилівському, Лохвицькому районах, Горішніх Плавнях та Полтаві. 

Олена Коновал, Полтавський міський позаштатний фахівець із сімейної медицини

- Наразі зараз по місту Полтава десь ріст в два рази збільшився, але епідпоріг не перевищений. Звертаються більше люди працездатного віку, молодь. Можливо через те, що вони себе трошки не так бережуть. І, звісно, люди із хронічними захворюваннями, які дуже сприятливі до цих вірусних інфекцій.

За результатами лабораторних досліджень, в області збільшилася кількість хворих на грип.  

Андрій Байбарза, завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень Полтавського обласного лабораторного центру

- Зараз в Україні і Європі вцілому грип А(H3N2). Грип - це інфекція дуже неприємна, в плані дуже серйозної клініки і можливості перехворіти з ускладненнями, і навіть, померти. Однак, на відміну від інших ГРВІ, проти грипу є ефективні вакцини.

На Полтавщині від грипу вакцинувалися 0.4% від усього населення. Щепилися від інших вірусних інфекцій з початку епідсезону понад шість тисяч людей. Профілактика – один із способів щоб не захворіти, каже лікар Олена Коновал.

Олена Коновал, Полтавський міський позаштатний фахівець із сімейної медицини

- Я раджу дуже  уникати місць скупчення людей, особливо якщо є маленькі діточки. Мити руки, і умивати, навіть діточкам полоскати рот і обробляти  порожнину рота звичайним  ізотонічним розчином, або слабкими сольовими розчинами також в цей період дотримання режиму сну.

Лідія Коваль розповіла як вона загартовує свій організм.

Лідія Коваль, полтавка

- Я думаю вітамінів потрібно більше вживати. Саме профілактику якусь проводити. Тому, що підхопити можна навіть в тролейбусі, за ручку взятися. Тому, треба якось уберігати себе, мити руки.

За результатами лабораторних досліджень, найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ, спостерігають у Хмельницькій та Тернопільській областях. У Полтавській рівень захворюваності не перевищує епідпорогового.

Стрічка новин