Полтавець створює геополітичні снігові скульптури

Кожна з них символізує певну країну. Їх автор Денис Полтавський говорить: це родинна традиція. Вже три роки на зимових канікулах він разом з доньками ліпить цих сніговиків, дружина ж допомагає їх прикрашати.

Це майданчик у мікрорайоні Сади-2. Тут оселились три оригінальних сніговика. На перший погляд, скульптури – звичайна забава для дітей. Проте, за словами їх автора Дениса Полтавського, сніговіки зацікавлять і дорослих.  

Денис Полтавський, автор геополітичних сніговиків

- Скульптури вийшли геополітичні. Якщо подивитись, ви побачите нашу країну і наших сусідів: східних та західних. І ще така ідея, як бачите, прикрашали сніговиків іграшками з секонд-хенду. Тобто, ідея така, що у нас країна перетворюється на секонд-хенд. Текстильна промисловість у нас з секонд-хенду, машини в нас – секонд-хенд. І наші скульптури обмежуються ось цим секонд-хендом.

В центрі композиції – Україна. Вона зображена традиційною українською родиною. Праворуч же – Росія. 

- Ви бачите нашого східного сусіда. Відповідно, ви бачите сусіда, котрий несе нам смерть. І чорт, котрий, як говорять люди, «хай би його чорт побрав», який шепче йому на вухо. Це Президент сусідньої країни у вигляді радянської атрибутики. В темних окулярах, як говориться, їх там немає. Ось це його зелені чоловічки. Відповідні патрони та медаль за «Боїнг».

Ліворуч розмістились Америка та Євросоюз. Кожна деталь тут – не випадкова. 

- Я їх представив у вигляді акул світового імперіалізму. Це в нас акула. Я представив їх у вигляді піратів. А це мішочок з грошима у вигляді наших кредитів, котрі ділять наші українські змії.

Скульптури Денис робив разом зі своїми доньками: Марією та Маріанною. Вони нічого політичного в сніговиках не бачать. Тільки героїв улюблених мультфільмів. 

- Тут акула, шапочки angry birds, два чоловічка, на них шапочки та мішок з грошима.

Мешканцям мікрорайону така ідея сподобалась. Сніговиків вони не оминають, кожен – фотографується. 

Тетяна Гладченко, мешканка мікрорайону Сади-2

- Дуже чудово, що є такі люди, які творять таку красу для насолоди, для ока. Дуже чудово, нам подобається.

У наступному році Денис Полтавський обіцяє розширити виставку снігових скульптур.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію