Електронні петиції не працюють

Полтавець Олександр Сороковой просить прибрати відповідний розділ з сайту міської ради. На його думку, петиції не розглядають згідно з регламентом. Відповідне прохання з'явилося на сайті міської ради.

Полтавець Олександр розповідає: вперше подав петицію на сайт міської ради. І відчув розчарування. 

Чоловік подав дві петиції на сайт Полтавської міської ради. Необхідну кількість голосів вони набрали 5 та 11 листопада відповідно. Але їх не розглянули і досі.

Олександр Сороковой, автор петиції

- Я спілкувався з керівником апарату міської ради паном Мельником. Він теж мене запевнив, що нададуть мені слово при розгляді даної петиції. Також було винесено мою петицію на одну з комісій.

Але, як говорить Олександр, жодна з петицій розглянута не була, хоча мала б.

Відповідно до рішення Полтавської міської ради від 25 лютого 2016 року, депутатська комісія має розглядати петицію не пізніше, ніж через десять робочих днів після отримання. На засідання, у разі необхідності, запрошується автор електронної петиції, залучаються фахівці, спеціалісти, інші особи виконавчого органу Полтавської міської ради. Інформація про результати розгляду електронної петиції надсилається автору електронної петиції на вказану під час реєстрації електронну адресу, а також оприлюднюється на офіційному веб-сайті Полтавської міської ради.

Олександр Сороковой, автор петиції

- Телефонували мені одного разу. Сказали, що моє питання поставили на розгляд комісії, запросили мене на відповідний час, але напередодні зателефонували й сказали, що дане питання зняли.

Разом з Олександром ми пішли до міської ради в депутатську кімнату.

- Дивіться, мені звертатися до голови постійної комісії? Він сказав: будь ласка, в депутатську кімнату, там є вся інформація. Що мені далі робити? Я по колу ходити буду? Давайте прийдемо до якогось консенсусу. 

- Я ж не можу порушувати Закон України. Я ж не можу порушувати свої функціональні обов'язки. Я не маю права впливати на голів постійних комісій.

Тож телефонуємо голові постійної депутатської комісії.

Володимир Корчака, голова постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів

- Звідки ви взяли, що мали б були бути? Ви законодавство почитайте. Регламент роботи міської ради. Мали б бути. Хто це сказав, що мали б бути?

- Відповідно до рішення міської ради, петицію мають розглянути не пізніше, ніж через 10 робочих днів.

- Якого рішення міської ради?

- Від 25 лютого 2016 року.

- Ви зверніться в депутатську, ознайомтеся із регламентом. Для початку, як робити такі телефонні дзвінки. Ознайомтеся з регламентом, з Законом про місцеве самоврядування в Україні, а потім мали б були бути. І взагалі це питання до апарату Полтавської міської ради.

За коментарем ми звернулися і до юриста.

Маргарита Семено, юрист

- Якщо автор петиції вважає, що його права порушені, що стосується розгляду петиції, якщо він вважає, що не отримав відповіді щодо розгляду такої петиції, то він може звернутися з письмовою заявою до органів місцевого самоврядування, послатися на відповідні норми діючого законодавства із проханням надати йому відповіді щодо результату розгляду даної петиції. Органи місцевого самоврядування не мають права ігнорувати. 

Олександр буде звертатися з письмовою заявою щодо порушення прав як автора петиції.

Чи звертатиметься до суду – ще не вирішив.

Стрічка новин