Крики та балаган. В Полтавській міській раді вирішували долю тарифу на перевезення

Нагадаємо, місцеві перевізники запевняють: 4 гривні за проїзд недостатньо для їхньої діяльності. Вони вимагають збільшення тарифу хоча б до 5 гривень. Як проходили громадські слухання та до чого на них домовились? Розкаже Ірина Щербак.

Голови громадських організацій, перевізники та просто жителі міста зібрались в залі засідань міськвиконкому, аби обговорити ціну проїзду в місті. Громадські слухання розпочинає новопризначений начальник відділу транспортних перевезень Євгеній Якуба. Звітує про ситуацію в місті. 

Євгеній Якуба, начальник відділу транспортних перевезень Полтавського МВК

- На сьогодні в місті працює 9 підприємств, одне з яких комунальне. А також 3 приватних підприємця. На їх балансі знаходиться близько 350 одиниць транспорту.

Такий початок не влаштував громадських активістів. Вони перебивають головуючого, аргументуючи, що слухання проходять не за регламентом. 

Євгеній Якуба вдруге пробує провести слухання. Ця спроба теж не влаштовує окремих громадян. Починається крик і балаган. 

- Громадські слухання перетворюються на просту профанацію. Головатий активіст 

- Так ти ж її і перетворюєш.

У залі з’являється секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Він зазначає: це перші громадські слухання за 5 років. Проводять їх, аби почути думку полтавців. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Я прийшов як звичайний громадянин також послухати громадськість стосовно їх бачення, їх вражень, розрахунків і побажань щодо можливого підвищення вартості проїзду.

Окремі активісти не зупиняються і стоять на своєму. На їхньому фоні начальник відділу тарифної політики повідомляє обґрунтовану ціну за проїзд. 

Людмила Ванькова, начальник відділу тарифної політики Полтавського МВК

- За результатами опрацьованих розрахунків наданих перевізниками, тариф на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті, автобусі становить 5 гривень. Це вартість разового проїзду одного пасажира. В тролейбусі - 3 гривні.

Її перебивають, знову починається перепалка. 

Полтавка Лідія Шаргородська пропонує спочатку затвердити порядок проведення громадських слухань. 

Лідія Шаргородська, полтавка 

- Шість міст України давно працюють по порядку проведення громадських слухань, які готуються спочатку. А не з'ясовуються всі ці питання, які сьогодні тут як базар винесені.

Присутні ігнорують пропозицію та продовжують обговорення. По черзі починають висловлюватись перевізники. Всі вони зазначають: вартість проїзду 5 гривень є цілком обґрунтованою.

Юрій Шевчук, перевізник

- Якщо брати тарифи у 5 гривень то складова 65 % - це заробітна палата з податками. 27% - це дизпаливо, це в 5 гривнях. Лише 7 % - це запасна частина і матеріали і 1% - це інші послуги.

Вислухавши всі думки, громадські слухання закінчились. 

- Усі письмові звернення та пропозиції надсилайте будь ласка до відділу тарифної політики та моніторингу цін та до відділу з питань транспортного перевезення та зв’язку. Дякую всім що прийшли.

Врахуючи всі пропозиції, новий тариф направлять на розгляд до антимонопольного комітету. Потім його мають розглянути на профільній депутатській комісії. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію