На 12% зросла «мінімалка» для українців

З першого січня набрав чинності Закон України «Про державний бюджет на 2019 рік». Згідно з ним, мінімальна заробітна плата збільшилась. Яку суму тепер отримуватимуть українці, зокрема, полтавці, – дізнавалась Ірина Щербак.

Катерина Білик працює молодшою медичною сестрою в Полтавській обласній клінічній інфекційній лікарні. 

- Зараз готую ліжко, має поступити до нас пацієнт.

З 8 ранку й до 15-ї години вона прибирає палати, відносить аналізи в лабораторію, доглядає за тяжкохворими пацієнтами та багато іншого. І все це – за «мінімалку». 

Катерина Білик, молодша медична сестра 

- За свою роботу, яку я виконую кожен день, я отримувала мінімальну зарплату. В тому році це сума була 3700 гривень. В цьому році говорять – підвищать зарплату.

З 1 січня мінімальна заробітна плата українців зросла до 4 тисяч 173 гривень. Ця сума прописана в Державному бюджеті на 2019 рік. В минулому році вона становила 3 тисячі 723 гривні. Отже, збільшилась «мінімалка» на 450 гривень. Разом з цим, на 230 гривень зросте заробітна плата в працівників бюджетної сфери.

Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА 

- Коли змінюється перший тарифний розряд, відповідно, змінюються всі заробітні плати вчителів, лікарів і всіх бюджетників. Крім того, Ви чули, анонсувалося зростання на 20% для науково-педагогічних працівників. Також це буде враховано в бюджеті.

Також з початку року на 30% має збільшитись заробітна плата військових. А от держслужбовцям зростання оплати праці Уряд обмежив. 

Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА 

- З 1 січня 2019 року повинен був в повному обсязі вступити в дію Закон «Про державну службу в Україні». З певних, об’єктивних причин в частині заробітної плати цей закон перенесено в термінах його введення. Тому заробітна плата в держслужбовців збільшиться тільки на 9%.

Молодша медична сестра Катерина Білик говорить: хоч мінімальна заробітна плата збільшилась, проте, її все-одно не вистачає для нормального існування. 

Катерина Білик, молодша медична сестра 

- Збільшення – це, звичайно, добре, але його недостатньо. Так як у всіх нас є сім’ї, діти, потрібно купити щось поїсти, одягнутися, лікуватися, комунальні послуги потрібно заплатити чималі.

Стрічка новин