На виробничій базі «Полтававодоканалу» відбулась виїзна робоча нарада

На ній говорили про проблеми підприємства. А ще представили план розвитку на 2019 рік. В нараді взяли участь керівництво міста та області. Тож, яким чином будуть вирішувати проблеми та скільки на це потрібно коштів – у сюжеті наших журналістів.

Перед початком наради виступив голова облдержадміністрації Валерій Головко. Він зазначив: проблему з аварійним станом колекторів потрібно терміново вирішувати.  

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Деякі ділянки вулиць у Полтаві перекриті на підставі того, що відбуваються обвали каналізаційних колекторів. Нам потрібно прийняти політичне і відповідальне рішення, що нам робити далі. Так воно більше тривати не може.

Після виступу губернатора, перейшли до розгляду питань самої наради. Спершу працівники «Полтававодоканалу» відзвітувались щодо виконаної роботи у 2018 році. В цій частині повідомили й стан колекторів водовідведення. З майже 370 кілометрів каналізаційних мереж, 150 – аварійних. 

Іван Мистюк, начальник служби каналізації КП «Полтававодоканал»

- На каналізаційних мережах Полтави, тільки на основних колекторах, а їх 6 діаметром від 500 до 1200 мм. Був 71 провал з початку року. На сьогоднішній день виконано 32 провали з цих 71.

Наразі в Полтаві 39 каналізаційних провалів. Є дві причини, чому водоканалівці не можуть їх відремонтувати. Деякі з них знаходяться у важкодоступних містах. А найголовніше – у підприємства немає на це коштів. Вирішувати проблему планують за рахунок кредиту від Європейського банку реконструкції розвитку. 

Олександр Ніколаєнко, головний технолог КП «Полтававодоканал»

- Розглядається можливість залучення кредитних коштів Європейського банку реконструкції розвитку. Розроблена програма модернізації систем водопостачання та водовідведення у місті Полтава.

Планують взяти 30 мільйонів євро. Коштів вистачить на ремонт аварійних колекторів та реконструкцію свердловин та водозабору. Керівництво міста та області таку концепцію розвитку підприємства підтримує.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Ця концепція у Вас вже всіх переварилась. З містом ми її підтримуємо. Ми зараз на етапі обговорення і отримання кредиту від банку реконструкції розвитку. Відповідні рішення і міська, і обласна рада повноважень підприємству дало.

Всі необхідні документи на отримання кредиту вже готуються фахівцями «Водоканалу». По закінченню наради, присутні пройшлись виробничою базою підприємства.

Стрічка новин