Як на Полтавщині підписували декларації із лікарями протягом 2018 року

Аналітики визначили місяці в 2018 році, впродовж яких жителі Полтавської області підписали найбільше декларацій із лікарями.

За період приписної кампанії-2018 аналітики виявили, що в перші чотири місяці полтавці та жителі області активно обирали лікаря. З травня до серпня цей показник щомісяця підвищувався на 14%. Такі дані навели в Інституті аналітики та адвокації.

Надалі ситуація почала змінюватися – швидкість підписання декларацій зменшувалася з кожним місяцем. Протягом грудня приріст склав 4%. Станом на 1 січня 2019 року, більшість жителів області підписала декларацію з лікарем. Із 1,4 млн пацієнтів області зробили свій вибір 972 тис. осіб, тобто 69%.

У 2018 році розпочалася реформа первинної ланки медицини, яка стосувалася сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. У 2019 році Міністерство охорони здоров'я України реалізує пілотний проект по впровадженню медичної реформи в закладах вторинної і третинної ланки на Полтавщині. Зміни стосуватимуться спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги відповідно.

"Лікарні Полтавської області першими на собі відчують реформування вторинної та третинної медичної допомоги, а отриманий досвід ляже в основу подальших змін у медицині на території всієї України", – повідомив аналітик ІАА Дмитро Пономарьов.

Трансформація охорони здоров’я в Україні триватиме ще два роки. Заплановано, що в 2020-му медична галузь повністю перейде на нову модель фінансування.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію