«Різдвяна феєрія»

Такий обласний фестиваль театрального вертепного дійства цього дня пройшов у Полтаві. Його учасники – aматорські колективи та колядні гурти з усієї області. У святковій ході вони пройшли центральною вулицею міста.

Біля Святo-Успенськогo собору збираються звіздарі, янголи, Маланки та інші учасники Різдвяного вертепу. Саме звідси масовою святковою колядою вони розпочинають фестиваль театрального вертепного дійства «Різдвяна феєрія». 

Далі величезний вертеп святковою ходою рушив вздовж вулиці Соборності до Театральної площі. Попереду – духовенство. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький

- Ми даруємо радість людям. Приїжджають колективи, які спеціально до цього готуються, відроджують наші давні українські різдвяні традиції і пропонують людям їх почути, побачити і порадіти.

Участь у фестивалі взяв 21 творчий колектив з усієї Полтавської області. Це приблизно 300 колядників. Серед них – і Богдан Коновал. До Полтави він завітав з села Мачухи Полтавського району. 

Богдан Коновал, учасник фестивалю 

- Ми вже четвертий рік беремо участь у Вертепі. Сьогодні я в образі єгипетського царя. Я вважаю, що такі заходи – це дуже добре, тому що ми маємо шанувати Ісуса Христа та відзначати це свято.

Основне ж дійство розгорнулося на головній сцені міста. Тут кожен колектив заспівав свої місцеві стародавні колядки.

Стрічка новин