Майже тиждень без опалення

З десяток родин рятуються від холоду в будинку за адресою Степана Кондратенка, 10. І весь час у людей йдуть перемовини між балансоутримувачем будівлі – Полтавською дистанцією колії ПЧ-11 Регіональної філії «Південна Залізниця» Акціонерного товариства «Укрзалізниця» та «Теплоенерго». Рішення проблеми знайти не можуть.

Це двоповерховий будинок на 10 квартир. У ньому проживає родина Шкурупій. Пані Валентина розповідає: опалення вимкнули ще на тому тижні. Причина – порив труби. Спочатку балансоутримувач будинку обіцяв допомогти, але зараз уже інша відповідь у головного інженера.

Валентина Шкурупій, мешканка будинку по вул.Степана Кондратенка, 10

- Він взагалі відключив телефон. І зв'язку з ним не було. І сказав - це приватизовані квартири, тому нехай роблять своїм приватним шляхом. Квартири-то приватизовані, але ж ми на балансі залізної дороги. Якби в нас батарея лопнула, то ми б сам робили, оскільки це наша проблема чи десь трубу міняли, то ми ні до кого не зверталися.

Мешканці будинку вважають, що аварія могла сталася внаслідок встановлення будинкового лічильника тепла. 

Михайло Шкурупій, мешканець будинку по вул. Степана Кондратенка, 10

- Треба спочатку труби замінити, а потім уже робити той лічильник. Залізнична дистанція не захотіла робити нічого. А робити самим...це спочатку треба підключитися до тих труб, які «Полтаватеплоенерго» поставила. А без них теж робити не можна.

У «Полтаватеплоенерго» інформацію спростовують. Встановлення лічильника не могло спричинити аварію. Крім того, комунальники повідомили, що надсилали приписи про аварійність труб балансоутримувачу. 

Валерій Бородавка, начальник 3 теплового району ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» 

- Попереджали їх офіційно. Телефоном з ними зв'язувалися та зустрічалися. Але, як наслідок, балансоутримувач усунувся від виконання обов'язків. На даний час. 

Але є варіанти рішення проблеми. «Полтаватеплоенерго» готове допомагати, але чекають відповіді балансоутримувача. 

Віктор Іванченко, начальник служби контролю за збутом теплоенергії  ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Балансоутримувач повинен звернутися до підприємства з відповідним листом. А підприємство розгляне цей лист і буде прийняте рішення.

Ми теж намагалися зв'язатися з головним інженером підприємства-балансоутримувача, але нам не відповіли. Люди ж чекають та сподіваються, що в квартири повернеться опалення. 

Михайло Шкурупій, мешканець будинку по вул. Степана Кондратенка, 10

- І така катавасія. І «Полтаватеплоенерго» не може з залізною дорогою сконтактуватися і домовитися, щоб все це якось зробити спільно. А ми мерзнем.

Стрічка новин