Полтавцям показали, якою була Різдвяна ніч більше двох тисяч років тому

Обласний центр естетичного виховання учнівської молоді перетворився на стародавнє місто Віфлеєм. Такі фестивалі традиційні для США. В Україні ж різдвяне містечко з'явилось вперше. Гуляла давніми вуличками Віфлеєма і Юлія Хаврель.

На вході у Віфлеєм гостей зустрічають пастухи та живі тварини. Біля змонтованої стіни міста – ангели. Вони кожні 15 хвилин повідомляють пастухам та гостям свята радісну новини – Ісус народився. 

Потрапивши до самого міста, перш за все, кожен має занести себе у реєстр. У Віфлеємі триває перепис населення. 

- Кожна людина має записатись в місті, де була народжена, де живуть її предки: у Віфлеємі, Назареті і, звісно ж, Полтаві.

Далі, гуляючи вулицями Віфлеєму, полтавці зустрічаються з римськими воїнами, жебраками та просто мешканцями стародавнього міста. Також вони можуть зазирнути у численні майстерні ремесел того часу: гончарства, плетіння кошиків, парфумерії, виготовлення запашних спецій тощо. 

- Тут ми вчимо дітей, як правильно готувати спеції, які готували ще за часи народження Ісуса Христа. Використовуємо найпопулярніші у той час спеції. Сіль використовувалась у жертвоприношеннях. Це було необхідно раніше. Коріандр зараз використовується в усіх наших стравах. Так само і тмин. Вони не виходять із своєї популярності.

У закуточку Віфлеєму – головні персонажі події: Марія, Йосип та новонароджений Ісус. 

- До мене одного разу з'явився ангел і сказав: у вас буде малюк. Його треба назвати Ісус, він буде сином Божим, це буде цар, котрий даний нам звише. Це буде цар без корони, але він буде у кожного в серці.

Ознайомитись з повною історією народження Ісуса гості могли на театралізованому дійстві «Ніч у Віфлеємі». Вистава стисла та повністю безкоштовна. 

Триватиме фестиваль «Ніч у Віфлеємі» до 8 січня. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію