6 січня в Константинополі Українській православній церкві передадуть Томос

Його отримає предстоятель помісної церкви Епіфаній. Нагадаємо, його обрали на об’єднавчому соборі 15 грудня в Києві. Як відбуватиметься передача документу та чи чекають на нього полтавці, знає Ірина Щербак.

Соліст Полтавської філармонії Микола Гармаш у Свято-Успенському соборі разом з сім’єю хрестить онука. Артист підтримує створення української помісної церкви. Тому чекає на отримання Томосу. 

Микола Гармаш, Заслужений артист України

- Я проукраїнець, я за нашу вільну незалежну Україну. І тому з великим задоволенням буду очікувати вручення Томосу. Є Україна і повинна бути й церква українська, як і в багатьох країнах світу.

6 січня в Константинополі пройде урочиста літургія, до свята Богоявлення. Її очолить Вселенський Патріарх Варфоломій. Після й відбудеться передача Томосу про автокефалію предстоятелю Української православної церкви.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький

- Це офіційний документ про те, що ми є однією з православних церков світу. Це 15 помісна церква із списку православних церков України. Це фінал всього цього процесу, щодо отримання автокефалії української церкви. Тобто, це буде вершина і завершення цього процесу. А далі починаються робочі будні.

Після отримання документу, Українська православна церква має створити керівний орган – Священний Синод. А також управління, які займатимуться внутрішніми, зовнішніми зв’язками та іншими напрямками роботи церкви.

Стрічка новин