Знову підвищилися ціни за опалення та гарячу воду

Нагадаємо, 19 жовтня Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час позачергового засідання Уряду повідомив про підвищення ціни на газ для населення на 23,5%. Скільки тепер сплачуватимуть полтавці за тепло та гарячу воду, дізнавалася Марина Покшіна.

Полтавець Антон Сірик обурений підвищенням цін за опалення. Чоловік проживає разом зі своєю мамою. І змушені віддавати за гарячу воду та опалення майже половину свого місячного доходу. Чоловік говорить: якби підвищилися заробітні плати, то можна було б і вартість комунальних платежів підвищувати. На сьогоднішній день полтавець переконаний: така ситуація з цінами є недопустимою.

Антон Сірик, полтавець

- Я мешкаю у 2-х кімнатній квартирі і сплачую за неї більше 2000 гривень. Тобто, з нашими заробітими платами – це дуже висока ціна. І, навіть, яка надійде платіжка цього місяця, я навіть не знаю. Нашій заробітній платі воно не відповідає, наша заробітна плата залишається на тому рівні, на якому воно є. Тобто, вона навіть не зростає.

За словами працівників «Полтаватеплоенерго», підвищилася ціна за опалення на 18,5%, а за гаряче водопостачання на 16%. Тобто, полтавці за отримані послуги з централізованого опалення будуть розраховуватися за такими тарифами (з ПДВ): з будинковими та квартирними лічильниками теплової енергії — 1 596,93 грн/Гкал; без будинкових та квартирних лічильників — 35,78 грн за 1 кв.м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення. На послугу з централізованого постачання гарячої води для полтавців та мешканців Котельви, Машівки, Карлівки і Решетилівки з січня діятимуть такі тарифи (з ПДВ): за умови підключення рушникосушильників до систем централізованого постачання гарячої води — 96,71 грн за 1 куб.м води; за відсутності рушникосушильників — 89,54 грн за 1 куб.м води.

Олександр Циганок, провідний фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Вартість газу збільшилася приблизно на 23%. І, як наслідок, і враховуючи той факт, що в структурі чинного тарифу вартість газу складає разом з видатками понад 80%. Це призвело в підсумку до зростання, відповідно, послуг підприємства.

Через те, що несвоєчасно переглядалися тарифи, підприємство НАК «Нафтогаз» України уже з 1 листопада постачало газ за новими тарифами. І на сьогоднішній день, за словами Олександра Циганка, невизначена ситуація залишається з коштами. Невідомо, звідки будуть компенсувати збитки.

Олександр Циганок, провідний фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Понад 40 млн гривень – це ті збитки, які підприємство станом на початок поточного року, тобто фактично на момент набуття чинності нових тарифів, підприємство вже має.

Нововведення з цього місяця – і для отримувачів субсидії. Експерти говорять: ті, хто хочуть отримати її, повинні написати заяву в управління соцзахисту, і в Ощадбанку автоматично буде відкритий персональний рахунок. 

Олексій Станчевський, експерт

- У зв'язку з цим може скластися така проблема, що гроші, вони будуть зависати в повітрі. І у зв'язку з цим будуть накопичуватися борги серед усіх: і тих, хто постачає носії, і тих, хто виконує функції з електроенергії, теплоенергії. У зв'язку з цим може з'явитися така проблема, що просто будуть накопичуватися борги.

Що робити з новими тарифами, знає тепер і Антон Сірик. Чоловік ділиться: ціна за кубометр для його родини – непідйомна. Тому полтавець буде шукати можливості платити менше.

Антон Сірик, полтавець

- У зв'язку з тим, що на сьогоднішній час дуже підскочили ціни, також буде підвищена ціна за опалення. Тому ми з мамою думаємо теж оформити субсидію.

Платити за новими тарифами полтавці почнуть з початку лютого місяця, тобто, за січень.

Стрічка новин