Де відпочивали полтавці на свята?

Збільшені ціни за комуналку, проблеми в економіці, і навіть війна не зупиняє українців їздити на відпочинок. Полтавці не стали виключенням. Де вони відпочивали на новорічні свята? Дізнавалась Ірина Щербак.

Вадим з дівчиною та друзями тільки повернулися з відпочинку. Новий рік вони зустрічали в Єгипті. Розповідає: захотілось взимку поринути в літо. 

Вадим Жук, полтавець 

- Ніколи літо не відчували зимою. Захотілось саме на Новий рік в теплі краї. І подивитись як єгиптяни святкують Новий рік. Ну насправді їм ще потрібно багато чому навчитись в українців. Адже так як святкуємо ми з розмахом, вони святкують трішки скромніше. Це був шикарний стіл, люди брали участь в конкурсах, лотереях. Всі танцювали, веселились. Діти стрибали, раділи. Батьки ще більше стрибали і раділи.

Єгипет в цьому році став найпопулярнішою країною серед полтавських туристів. Доступна цінова політика та гарні умови. Проте, розповідають туроператори, відвідували полтавці й інші екзотичні країни.  

Інна Гармаш, провідний спеціаліст по туризму 

- Досить популярні і Шрі-Ланка і Таїланд. І завдяки старту прямих перелетів у 2018 році, полтавці відвідали і Домінікану і китайський острів Хайнань. Тобто географія наших туристів з кожним роком все ж збільшується.

В турагенстві додають: знайшлися серед полтавців і любителі традиційного зимового відпочинку. Дехто навіть відвідав батьківщину Санта Клауса Фінляндію. 

Інна Гармаш, провідний спеціаліст по туризму 

- Гірськолижні курорти дуже популярні - Польща, Словаччина, Болгарія. Це відносно недорогі курорти. Завдяки автобусному сполученню, такі тури можуть собі дозволити навіть студенти. Країни трішки з вищим бюджетом - це Італія, Австрія, це Франція.

Не всі полтавці обрали місце зустрічі нового року закордонні країни. Знайшлись й ті, хто подорожував в межах України. Так, у декого новорічна ніч пройшла в Карпатах. 

Анна Шендрик, керівник туристичної агенції 

- Багато хто їхали, просто брали тури з катанням. Це ми робили - Драгобрат, були просто окремі тури, хто хотів просто кататися. Кому менш цікаві екскурсії. А хтось акцент робив і зустріти Новий рік, і покататися, тобто об’єднати. 

Полтавець Вадим Жук розповідає: зустрічати Новий рік в сонячних країнах відтепер стане традицією для їхньої компанії. 

Вадим Жук, полтавець 

- Все сподобалось, всі задоволені. Скоріш за все – це стане традицією, яку нам представила турфірма.

Попереду різдвяні свята. Фахівці говорять: здебільшого на них полтавці надають перевагу місцевому колориту. Відвідують Диканьку, описану в повісті Миколи Гоголя. А також саму садибу українського письменника.

Стрічка новин