У Карлівці встановили капличку

У Карлівці встановили капличку

Віднедавна в центрі Карлівки встановили малу архітектурну форму, яка вже стала новою окрасою міста.

Ця споруда – місце пам’яті, нагадування про історичні події, що тут відбувалися.

Саме в центрі населеного пункту у 1817 році була зведена найперша в окрузі мурована церква Успіння Пресвятої Богородиці. З Успенською церквою було пов’язане все духовне і світське життя величезного Карлівського маєтку. Про це йдеться у повідомленні на сайті Карлівської міської ради.

У 1889 році в Успенській церкві вінчався відомий український письменник Панас Мирний з Олександрою Шейдеман, донькою тодішнього управителя Карлівським маєтком Євгенія Михайловича Шейдемана.

У 1930-х роках дехто з партійних діячів вгледів в Успенській церкві загрозу для розвитку комунізму, тож храмова споруда була варварськи зруйнована. Як стверджують старожили, із її цегли збудували Карлівську школу № 2.

У 1941 році в Карлівку вдерлися німецько-фашистські війська, в приміщенні школи окупанти організували свій штаб. На території школи відбувалося і поховання німецьких військових. Наразі Народна Спілка Німеччини Догляду за військовими похованнями має на меті провести на цьому місці пошукові роботи і ексгумацію останків німецьких військовослужбовців з метою перепоховання їх на військовому кладовищі Харкова.

Стрічка новин