Вибори пройшли у 78 ОТГ у 13-ти областях України

За результатами волевиявлення, найбільшу кількість представницьких мандатів в ОТГ отримали представники «ББП «Солідарність». Загалом – 413. Представники партії очолять 52 громади.

Аби розповісти більше про реформу децентралізації та вибори в ОТГ, Андрій Пісоцький, голова партії «БПП «Солідарність» у Полтавській області та Олександр Василенко, новий голова Чорнухинської ОТГ, зібрали прес-конференцію. Вони переконані, що децентралізація – єдиний правильний шлях до розвитку громад. 

Андрій Пісоцький, голова обласного осередку партії «БПП «Солідарність»

- Сьогодні ми бачимо, що об'єднані територіальні громади мають прямі міжбюджетні фінансові відносини з Мінфіном. Вони напряму отримують кошти, вони отримують і медичну, і освітню субвенцію і інфраструктурну. Тобто сьогодні є дуже багато інструментів, які підтримують саме створення об'єднаних територіальних громад.

Олександр Василенко, перш ніж бути обраним на посаду голови ОТГ, 3 роки працював головою селищної ради. На вибори йшов як самовисуванець за підтримки «БПП «Солідарність». Своєю метою у ОТГ Олександр Василенко вважає забезпечення комфортного життя у Чорнухах.

Олександр Василенко, голова Чорнухинської ОТГ

- Побачивши вже результати своїх колег, результати інших територіальних громад, які вже об'єдналися, безумовно вже з наступного року ми почали цей процес. Слава Богу, що нам вдалося вселити віру людям у зміни на краще. Сьогодні ми об'єднали майже весь район.

Партія підтримала кандидатів, які були обрані в Чорнухинській ОТГ, Краснолуцькій ОТГ. В Опішнянській ОТГ кандидат від «БПП «Солідарність» отримав почесне друге місце.

Загалом в Україні головами ОТГ, висунутими від партії, стало 30 чоловік. Ще 22 – за підтримки «БПП «Солідарність». Найбільше громад кандидати від «БПП «Солідарність» очолять у Черкаській області – 20, у Волинській області – 8 та у Львівській області – 3.

Стрічка новин