28 грудня відзначається Міжнародний день кіно

А також – всіх його любителів. Свято вигадали на честь першого сеансу кінематографу. Він відбувся в 1895 році в Парижі. Наші журналісти визначили три найпопулярніші серед жителів країни українські фільми, які вийшли на екрани в 2018 році. 

6 вересня на широкий екран виходить історико-біографічний фільм режисера Олеся Ярчука «Таємний щоденник Симона Петлюри».  

Сюжет стрічки охоплює період життя видатного полтавця Симона Петлюри, головного отамана військ УНР.

Загальний бюджет фільму становить 48 мільйонів гривень. Частину з цих коштів виділило Державне агентство України з питань кіно. 

Ще один фільм, який вподобали українці, - «Дике поле» режисера Ярослава Лодигіна. Сюжет засновано на романі «Ворошиловград» Сергія Жадана. Герман змушений повернутися у своє рідне місто на Донбасі. Його старший брат зник. І тепер йому доводиться захищати сімейний бізнес, друзів та кохання від тих, хто захоплює землю.  

Всі рекорди у 2018 році побила українська комедія «Скажене весілля». 

За чотири дні прокату його продивилось близько 150 тисяч українців. За весь час показів в кінотеатрі стрічку переглянули майже 500 тисяч глядачів. Загалом в прокаті комедія зібрала більше 40 мільйонів гривень.

Стрічка новин