ПолтНТУ відзначив 200-річчя освітніх традицій

На гостей, студентів та працівників вищого навчального закладу чекали театралізоване дійство та привітання. Більше розкаже Лідія Ритченко.

У святковій залі науково-педагогічні працівники, студенти та почесні гості. Всі зібралися з нагоди 200-річчя освітніх традицій Полтавського технічного університету імені Юрія Кондратюка. Про його історію розповів  ректор вишу Володимир Онищенко.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка

- Тут працювали прекрасні викладачі, які полишили по собі добру пам’ять в історії української і світової педагогічної науки.

 Нині підтримує вищий навчальний заклад та співпрацює з ним народний депутат України Костянтин Іщейкін, який приїхав на святкування до вишу.

Костянтин Іщейкін, народний депутат України

- Наука, освіченість і шляхетність мають бути вашою зіркою на всіх добрих справах. Щасти вам, успіху колективу. І вам шановний Володимир Олександровичу наснаги ля того, щоб  ви настільки успішно, як до сьогоднішнього часу продовжували розбудовувати славетні традиції Полтавського національного технічного університету.

Нині підтримує вищий навчальний заклад та співпрацює з ним народний депутат України Костянтин Іщейкін, який приїхав на святкування до вишу.

Дмитро Задворкін, голова Шевченківської районної у м. Полтава ради

- Я вас щиро вітаю. Прославляйте наш технічний університет. Зі святом вас!

Освітні традиції беруть початок із дня заснування Інституту шляхетних дівчат. А саме, із 12-го грудня 1818 року за ініціативи Варвари Рєпніної, дружини тодішнього генерал-губернатора Полтавської та Чернігівської губерній Миколи Рєпніна.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка

- Це був унікальний, прогресивний для свого часу навчальний заклад, який виховував освічених, розумних, талановитих жінок, що потім ставали добрими дружинами і матерями.

Глядачі мали можливість насолодитися театралізованим дійством, яке допомогло їм зануритися в історичну епоху того часу. В атмосферу, що панувала в Інституті шляхетних дівчат. Не залишили байдужими присутніх у залі театралізовані виступи студенток техуніверситету. Зокрема, монолог Єлизавети Трипільської.

- Яка плинна Ворскла! Зелені верби! Густі ліси! 

На урочистому зібранні нардепу Костянтину Іщейкіну вручили відзнаку та диплом почесного професора Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Нині університет має 200-річну  історію, яка є прикладом для нинішніх поколінь. Студенти, які навчаються у виші сьогодні, показують високі знання. А випускники стають висококваліфікованими фахівцями.

Стрічка новин