Родина Кириченків – берегиня свого народу

Подружжя з Карлівщини протягом 20 років беззупинно піклується про своїх земляків. Василь Кириченко постійно допомагає усім освітнім закладам району, будує дитячі майданчики, дарує подарунки малечі та дорослим. За свою діяльність чоловік був нагороджений багатьма відзнаками. З родиною Кириченків спілкувалася Марина Покшіна.

Як співається в одній з відомих пісень нашої землячки, «берегині нашої Полтавщини» Раїси Кириченко: «крізь зболений час і духовні руїни» – підприємець, генеральний директор, засновник СТОВ «Світоч», заслужений працівник сільського господарства та меценат Василь Петрович Кириченко став для багатьох сімей Карлівщини тим яскравим промінчиком надії. 

Це – нагороди нашого земляка, карлівчанина Василя Кириченка. Чоловік, маючи велику кількість відзнак державного рівня, переконує: для нього це не головне. Разом з дружиною Тетяною ще з 2000 року почали відновлювати колгосп у селі Максимівці Карлівського району. Закупили техніку, виплатили трирічні борги по зарплаті працівникам та почали засівати поля пшеницею. 

Про нагороди – за це свого чоловіка, зі скромністю, ділиться його дружина Тетяна Кириченко.

Тетяна Кириченко, співзасновниця СТОВ «Світоч», старший менеджер з продажу

- За заслуги був підписаний Указ Президента України, дійсно, за заслуги був Указ Порошенка підписаний. Це висока зарплата вже. У 2013 році Пенсійний фонд за відрахування, податки  від заробітньої плати Василь Петрович був нагороджений грамотою.

За найвищу урожайність, підняття рівня життя району Василь Кириченко був нагороджений чисельними грамотами районного, обласного та всеукраїнського рівнів. 

– А орден, це значно пізніше, так? Це Порошенко вже так?

– Так, орден був отриманий у 2015 році. Це, коли у нас піднялася зарплата на підприємстві найбільша. 

Тетяна Кириченко говорить: отримувала і вона безліч нагород. Та для родини найважливішою є вдячність дітей та їх батьків. Протягом двадцяти років вони з чоловіком усіляко допомагають малечі району. Завдяки Василю Кириченку було побудовано кілька класів у Максимівському НВК, закуплені нові сучасні меблі, підведене водопостачання. Крім того, закупив для музичної школи техніку, побудував майданчики. 

Постійно чоловік виділяє кошти для шкіл Карлівки №1, №4, №5. Вдячна родині і директор Максимівського НВК Ніна Бовкун. Вона говорить: такої допомоги освітній заклад не отримує ні від кого.

Ніна Бовкун, директор Максимівського НВК

- Завдячуючи Василю Петровичу, деякі класи і деякі приміщення у самому приміщенні навчального закладу були перебудовані, переоснащені, переладнані. Тепер у нас працює дошкільна група, де можуть навчатися і дітки від 3 до 6 років. 

У переддень Нового Року Тетяна Кириченко вирішила привітати дітей. Обирала подарунки сама. Говорить: купує щороку цукерки, кіндери та іграшки - символи року. Це Тетяна Кириченко вантажить у автомобіль пакунки. Їх отримають діти, які навчаються у музичній школі. Малечі –  більше 200. Усі вони різного віку. Втім, подарунок є для кожного. Крім малечі, солодкі дарунки будуть і вчителям і всім працівникам у школі. А також співробітникам СТОВ «Світоч».

Тетяна Кириченко, засновник СТОВ «Світоч», старший менеджер з продажу

- Кожен рік СТОВ «Світоч» Кириченко Василь Петрович на Новий Рік не забуває діток. Нести їм подарунки, робити сюрпризи. Це НВК села Максимівка і, звичайно, музична школа Карлівська, яку він свого часу закінчив. І це вже стало гарною традицією. Вітати там дітей.

Крім солодких подарунків, діти отримують і грошові. Директор Максимівського НВК Ніна Боркун ділиться: Василь Кириченко ніколи не відмовляє у допомозі. При будь-якому зверненні – меценат робить усе можливе. 

Ніна Боркун, директор Максимівського НВК

- Кожного року Василь Петрович надає солодощі для проведення новорічних свят, до свята Миколая. Також організовує для дітей екскурсії у місто Полтаву, у «Планету», де діти відпочивають, набираються сили, із задоволенням їдуть на екскурсії, які організовує Василь Петрович.

Плани на майбутнє у родини великі. Головне, за словами Тетяни та Василя Кириченків, щоб щасливими були усі діти.

Стрічка новин