Перевірка потенційних кандидатів у Президенти

Громадська мережа ОПОРА проаналізувала передчасну активність різних політичних сил та окремих потенційних кандидатів у Президенти на Полтавщині. 31 березня відбудуться вибори Президента України. А 31 грудня стартує офіційна виборча кампанія. Проте, потенційні кандидати з осені почали активну підготовку до виборів.

Про результати дослідження ОПОРИ розповідають її кординатори Костянтин Донченко та Руслан Величко. За спостереженнями Громадської мережі, з початку осені область відвідало 12 потенційних кандидатів в Президенти. Найбільше, 3 візити, – у громадського активіста Дмитра Гнапа. 2 – в Анатолія Гриценка, Валентина Наливайченка та Сергія Капліна, та по одному – у Сергія Тарути, Олександра Шевченка, Володимира Зеленського та інших. 

Костянтин Донченко, координатор Громадської мережі ОПОРА в Полтавській обл. 

- «Топових» кандидатів, які лідирують по рейтингам на Полтавщині, не було зафіксовано. Проте, вже в січні будемо очікувати підвищення активності візитів до області. Наша область знаходиться між Харковом, Дніпром і Києвом. Відповідно, можна очікувати, що через нас будуть пролягати основні шляхи кандидатів в Президенти.

Другий блок, про який розповіли координатори ОПОРИ, – «Партійна благодійність». Окрім потенційних кандидатів, благодійну діяльність проявляють і політичні партії, які їх представляють. Найбільше меценатської діяльності спостерігачі ОПОРИ зафіксували з боку «БПП «Солідарність». 

Руслан Величко, регіональний координатор Громадської мережі ОПОРА в Полтавській обл. 

- Активність проявляють також партії політичні. Зокрема, в наданні певних послуг громадянам. З початком виборчої кампанії ці дії можуть вважатися непрямим підкупом виборців. Зокрема, нашими спостерігачами була зафіксована така благодійність партійна з боку «Об’єднання «Самопоміч», з боку представників «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», «Батьківщини», «Опозиційного блоку» та «УКРОПу».

Третій блок – «Використання державних коштів з метою агітації». З червня по грудень цього року зафіксовано 77 випадків непрямої агітації. Народні депутати з Полтавщини за допомогою соцмереж та мас-медіа звітують про залучення коштів до регіону. 

Костянтин Донченко, координатор Громадської мережі ОПОРА в Полтавській обл.

- Номер один по області, хто найбільше проводить піар на дану тематику, є народний депутат Костянтин Іщейкін від фракції «БПП «Солідарність». В нього станом на 17 грудня зафіксовано 51 випадок. Інші, скажімо так, значно відстають.

З початком наступного року стартує виборча кампанія. Саме тоді очікується в рази більша активність політичних сил та кандидатів.

Стрічка новин