Уряд підтримав законопроект Мінприроди про заборону експлуатації тварин в українських цирках

Уряд підтримав законопроект Мінприроди про заборону експлуатації тварин в українських цирках

Кабінет Міністрів розглянув і схвалив запропоновані Міністерством екології та природних ресурсів України зміни до законодавства, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Уряд підтримав наш законопроект, що врегульовує низку питань стосовно захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, і заборона використання диких тварин у цирку із перехідним періодом 5 років", - сказав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він зазначив, що цей час знадобиться для вироблення механізму передання диких тварин до природно-заповідного фонду та визначення подальшого місця проживання тварин.

"Ми не можемо в один день заборонити використання тварин, не подумавши, що буде з ними далі, хто їх утримуватиме і годуватиме. Україна - не перша країна, яка проходить цей шлях. Я також розумію, що ми отримаємо великий опір від людей, не готових відмовитися від експлуатації тварин. Ми готові до цього протистояння. У кінцевому підсумку, у світі є кілька десятків країн, які відмовилися від цирку і Україна має всі шанси поповнити їхні лави. Попереду розгляд проекту закону у Верховній Раді України", - сказав міністр.

Він також наголосив, що проблема неадекватного поводження з тваринами назріла давно і поширюється далеко за межі цирку. Зокрема, йдеться про утримання диких тварин у приватному секторі та розподілі повноважень між органами влади, наділеними повноваженнями застосувати санкції стосовно безвідповідальних власників.

Стрічка новин