Полтавці можуть перевірити інформацію про сплату внесків та страховий стаж онлайн

Полтавці можуть перевірити інформацію про сплату внесків та страховий стаж онлайн

Нині здійснювати постійний контроль за даними, які можуть впливати на пенсійні права громадян, можна за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду України.

Доступ до Порталу можна отримати безпосередньо в управлінні Пенсійного фонду за місцем реєстрації та за допомогою електронного цифрового підпису. Для цього достатньо зайти на портал, ввести свій електронний цифровий підпис і користуватися особистим кабінетом, інформує Полтавська ОДА.

Основним джерелом аналізу ринку праці на Полтавщині є Реєстр застрахованих осіб, який формує та веде Пенсійний фонд. Використовуючи відомості данного Реєстру, органи Фонду щомісячно здійснюють аналітично-моніторингові дослідження рівня оплати праці в області. Виявляючи порушення законодавства, зокрема, виплату заробітної плати менше мінімальної, недотримання закону "Про відпустки", скорочення робочого часу найманим працівникам та багато іншого, працівники Фонду направляють інформацію контролюючим органам і, перш за все, органам Держпраці для реагування.

Загалом, в Україні наразі приблизно з 18 млн працюючих громадян сплачують пенсійні внески лише 11 млн. Значна частина тих, хто платить внески, роблять це з мінімального розміру заробітної плати, отримуючи інші "в конверті". Орієнтовні втрати пенсійного бюджету лише в нашій області складають понад 133 млн грн на місяць, або 1602 млн грн за рік.

Детінізація економіки, економічний розвиток і легалізація ринку праці є додатковим ресурсом надходження коштів до пенсійного бюджету і гарантією соціальної захищеності нинішніх працівників у майбутньому.

Стрічка новин