В Україні зібрали рекордний урожай горіхів

В Україні зібрали рекордний урожай горіхів

В Україні цьогоріч зібрали понад 120 тисяч тонн цінного продукту. За обсягами валового збору – це третє місце у світі після Китаю та США.

Отримати врожай майже на чверть більший минулорічного вдалося завдяки сприятливим погодним умовам та збільшенню горіхових садів. За оцінками експертів, повідомляє 24 канал, при правильному підході до цього бізнесу рентабельність може сягати 180 %.

"Багато підприємців вважають досить вигідним вирощувати цю культуру. У минулому році площа горіхових садів, саме під волоським горіхом, була 18,3 тисяч гектарів. У цьому році площа зросла десь на 3 % – до 18,9 тисяч гектарів", – зазначила аналітик Української аграрної конфедерації Неля Онищенко.

Та поки що вирощування в промислових масштабах в Україні дає лише 14 % врожаю, а от левову частку дають приватні селянські господарства. Отримати великі прибутки виробникам цьогоріч навряд чи вдасться. Закупівельні ціни впали, порівняно з минулим роком, на третину.

За свою гарну якість український горіх зазвичай високо цінувався за кордоном, зокрема, в країнах ЄС, Туреччині та на Близькому Сході. Утім, через торговельні війни США та Китаю, обмеження експорту, волоський горіх з Піднебесної заполонив європейський ринок. Конкуренцію дешевим імпортом складає Казахстан та Молдова. Відтак, світові закупівельні ціни знизилися до 5 доларів за кілограм. Проте, за словами експертів, з нового року вартість цього продукту традиційно почне зростати. 

Стрічка новин