На рубежах мужності

Так назвали фотовиставку у музеї ім. Котляревського. Відкрилася вона на підтримку всіх військових на Сході. Автори – Євген Шваб та Олександр Маматов. Збирали світлини протягом 4 років

У холі музею – світлини із зони ООС. На них – військові, діти, зброя, волонтери та окопи. Протягом чотирьох років полтавські фотографи збирали роботи. Обрали, за словами Євген Шваба, найяскравіші. Автор ділиться: для нього особлива світлина – боєць в окопі. Зробив її у серпні цього року.

- На даному знімку показана позиція бійця-кулеметника на передовому кордоні, так званому «нулі».

Євген Шваб, фотограф, співавтор фотовиставки

- На фотокартинах зображені: саме побут наших бійців, які відстоюють нашу незалежність на передових кордонах, і їхні обличчя, їхні емоції, їхнє бачення, будемо говорити, відношення до цього всього.

Серед світлин – портрет Олександра Гуменюка. Чоловік загинув під Дебальцево в серпні 2014. Він був кращим другом Олександра Маматов. Для фотографа ця робота особлива. Він ділиться, що найчастіше там фотографував.  

Олександр Маматов, фотограф-аматор, співавтор виставки

- Хвилини життя наших військовослужбовців, коли вони відпочивають між участю в бойових діях.

Серед відвідувачів – учасники бойових дій на Сході. Сергій Яковенко говорить: світлини повертають спогади про ті часи. Участь в АТО чоловік брав у 2014-2015 роках. 

Сергій Яковенко, учасник АТО

- Мені дуже близька ця фотовиставка. Основне – це очі хлопців. Не зброя, не землянки, не окопи там, а очі хлопців, які зараз бачу там, згадую.

Робіт на експозиції – 40. Зібрані за 4 роки. Виставка світлин діятиме у музеї Котляревського до 31 січня.

Стрічка новин