Безпечний чи ні різдвяний ярмарок у Полтаві

Цими вихідними Львівський різдвяний ярмарок горів. Є постраждалі. У Полтаві є аналогічні торгові ятки. Чи подбали про безпеку місцеві підприємці та влада, розповість Анна Ружін.

22 грудня на площі біля оперного театру львівського ярмарку горіли торгові хатинки. Пожежу гасили 18 рятувальників та три одиниці спецтехніки. Є постраждалі. На місці події вибухнув газовий балон. Він, ймовірно, був у підприємців. Причину загоряння встановлюють. 

У Полтаві біля театру Гоголя є аналогічний ярмарок біля центральної ялинки. Дерев'яні будиночки – тимчасовий бізнес підприємців. Але чи безпечна така торгівля?

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полт.обл. 

- Власник повинен звернути увагу на те, щоб було правильно використано і змонтовано електрообладнання з пожежної безпеки. По-друге, забезпечення первинними засобами пожежогасіння, особливо вогнегасники.

У міській раді говорять: все перевіряли.

Іван Сватенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів 

- Умовою укладення договору було дотримання вимог пожежної безпеки. З усіма працівниками проведено інструктажі під розпис. Вони зобов'язані дотримуватися цих норм пожежної безпеки.

Анна Ружін, кореспондент 

- Ми на Полтавському різдвяному ярмарку. Будемо говорити з місцевими підприємцями чи дотримуються вони правил техніки безпеки?

У цьому будиночку торгують піцами.

- Техніки безпеки дотримуєтесь?

- Так.

- Вогнегасник є?

- Є.

- А можете показати?

- Легко. Ось, будь ласка.

У Володимира Маркіна – різноманітні напої. До торгівлі, розповідає чоловік, готувалися ретельно. Все перевірили та провели інструктаж.

- Звичайно дотримуємося. Електрика повністю заземлена. Техніку безпеки баристи пройшли. 

- А проводку перевіряли?

- Так, звичайно. Ми завжди її вмикаємо та вимикаємо. Електрики, які встановлювали, дали нам інструкцію. Ми її дотримуємося. Техніка безпеки у нас на першому місці. 

Пожежники додають: ятки не заважатимуть на випадок пожежі.

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полт.обл. 

- Рятувальники готові до будь-яких виконання обов'язків. Вони під'їдуть. Є можливості пожежної рятувальної техніки для надання такої допомоги і ліквідації пожежі. Якщо не буде під'їзду, то готові подати рукавні лінії для того, щоб ліквідувати дану пожежу.

Після подій у Львові, представники міської влади планують провести рейд. Спільно з пожежною інспекцією перевірять чи безпечна торгівля у Полтаві.

Стрічка новин