Полтавським школярам розповіли як правильно поводити себе на водоймах взимку

Полтавським школярам розповіли як правильно поводити себе на водоймах взимку

На території комунальної організації "Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради" провели показове навчання з питань рятування людей на річці Ворскла взимку.

Захід організували напередодні шкільних зимових канікул для учнів шкіл Подільського району.

Навчання проводили фахівці Рятувально-водолазної служби. Вони на практиці продемонстрували, як поводити себе, коли на очах сталася пригода і людина провалилася під лід. У хід ішли будь-які підручні засоби: палки, лижі, мотузка, драбина, аби врятувати людину, яка провалилася під лід.

Рятувальники застерігають, перш ніж виходити на лід, потрібно переконатися в достатній його товщині. Так, начальник комунальної організації Євген Савчук наголосив – відпускаючи людину ближче до водойм, що вкрита льодом всі, варто пам'ятати: ні в якому разі не виходити на лід, якщо ви не знаєте його товщину:

"Безпечна товщина льоду для одної особи складає не менше ніж 5 см. Якщо це група осіб, то товщина льоду повинна бути не менше ніж 7 см. А якщо діти задумали покататися на ковзанках, то товщина криги повинна бути не менше ніж 20 см".

Окрім цього, Євген Савчук повідомив, що погода зараз мінлива – то мінусова температура, то плюс, на річці багато промоїн. Зараз максимальна товщина криги – 6-7 см. Кожного дня фахівці рятувальної служби здійснюють патрулювання вздовж річки. Однак любителі зимової рибалки порушують правила поводження на льоду. 

"Біля нашої служби знаходиться переправа, де люди кожен день ходять на роботу, також біля мосту люди проходять, скорочуючи собі шлях, щоб не йти по мосту, а там велика течія, яка підмиває товщину льоду. Тому, рятувати доводиться доволі часто. Можемо і по декілька разів на день", – зауважив водолаз служби Іван Білаш.

Працівники КП "Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради" звертаються до мешканців та гостей міста з проханням бути обережними біля водойм та без потреби не виходити на тонкий лід.

Стрічка новин