Олександр Мамай таки не мер

Так вирішила колегія Полтавського окружного адміністративного суду. Відповідну ухвалу оголосили 22 грудня.  Слухали свідків, досліджували докази, але результат – незадовільний. Деталі знає Анна Ружін.

На цих кадрах – уривок сесії від 14 вересня 2018 року. Тоді Олександра Мамая депутати достроково відправили у відставку. Це рішення прийняли шляхом таємного голосування. Його підтримали 29 з 42 депутатів міськради. Екс-мер вважав це незаконним, тому 25 вересня подав заяву до суду. У ній прохав скасувати рішення другого засідання позачергової сесії Полтавської міськради. У залі суду заслухали свідків, дослідили відео та письмові докази. 

А на третьому засіданні винесли й вирок.  

- В задоволенні адміністративного позову Мамая Олександра Федоровича до Полтавської міської ради про визнання протиправним скасування рішення поновлення на посаді – відмовити. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано.

Олександр Мамай рішення суду не коментує. Чи подаватиме скаргу – невідомо. Представник від міської ради Віта Мусієнко з рішенням суду погоджується. 

Віта Мусієнко, представник Полтавської міської ради

- Вважаю, що рішення є правомірним. Оскільки, як і мною зазначалося у судовому засіданні, що ті порушення, про які зазначає позивач, вони грунтуються виключно на його довільному тлумаченні норм законодавства, а також вимагання вчинити дій, які не передбачені законодавством.

На останньому засіданні досліджували докази – відео з сесій та документи. Олександр Мамай вказав проміжки, які варто дослідити. Цим колегія і займалася на засіданні.

Одним з уривків була відмова від реєстрації. 

Олександр Мамай, позивач

- Я думаю, що ви звернули увагу на те, що я не сам покинув сесію. А в мене вирвали мікрофон. Це все видно на відео. І ще раз наголошу, що сесія міської ради відкривається після міської ради. Якщо є кворум, тобто, більшість від кількості, тоді тільки відкривається сесія.

Відповідач же заперечила, що на сесії могли бути всі охочі. У ході засідання дослідили ще письмові докази. А саме – копії протоколів. Але цих доказів не вистачило Олександру Мамаю, щоб довести свою версію. Суд вирішив інакше і відмовив у позові.   

Стрічка новин