Бізнес під загрозою

В одній з торгових яток на ринку «Браїлки» відсутнє світло. Власниця магазину відмовилась укладати договір, тож залишилась без електропостачання

Це ринок «Браїлки». Тут стоять ряди торгових яток. Серед них – і магазин Світлани Сухотіної. Жінка торгує цукерками. 13 грудня бізнес потрапив під загрозу через відсутність світла, яке відрізали.

Світлана Сухотіна, продавчиня 

- У мене там дописані не мої борги за світло 900 гривень за 2 роки. Я попросила адміністрацію, щоб вони з мене зняли ці борги, бо це борги були не мої. Не по лічильнику, так як у нас лічильник є, а це у нас дві точки крали світло. Це було поза лічильником у них. У них були ці борги, а адміністрація ринку на нас розкидала на всі торгові точки. 

Борги не списали, а запропонували підписати договір на наступний рік з КП «Полтава-Сервіс». Ця фірма постачає світло. Жінка не погодилась. 

Світлана Сухотіна, продавчиня 

- І як був адміністратор тут у мене в приміщенні, він відразу тоді зателефонував на Чайковського в офіс, і йому дали наказ – відрізати мені світло. І його відразу відрізали. Вони поставили мені ультиматум. Якщо я заключаю з ними договір на наступний рік, то вони мені світло ввімкнуть. А я говорю: чому я маю платити оці 900 гривень? Це гроші не мої.

Жінка купила лампу, але ситуацію не рятує. Торгівля іде погано.

- Що вона оце може? Нічого. Ну трішки. А оце десь через годину уже вона світити не буде ця лампочка. І ніякого світла для магазину вона не дає.

Ми звернулися до КП «Полтава-Сервіс». 

Олександр Нос, директор КП «Полтава-Сервіс»

- На сьогоднішній день не заключена угода на продовження дії оренди торгового місця. На сьогодні у цього підприємця борг 2 тисячі 868 грн. 43 коп. І по цій причині було відключено електропостачання. Комунальне підприємство збитки за підприємця нести не буде.

Маргарита Семено, юрист 

- Користувач відмовилась сплачувати відповідну вартість по рахунку, а також продовжувати інший договір на інший термін. Відповідно до умов договору, то користувач зобов'язаний сплачувати як споживчу електроенергію, а також витрати на електричну енергію.

Згідно з договором, підприємство мало право включати до рахунку не тільки суму спожитої електроенергії, а також витрати, які несе підприємство. Якщо особа не сплатила за послуги за рахунком, відповідно до умов договору, то працівники мали право відрізати світло.

- Оці всі збитки, що я несу, я не знаю, чим його платити.

Стрічка новин