Маленький ювілей Олександра Шамоти

22 грудня – рівно 100 днів, як він  став секретарем Полтавської міської ради. Що за більш ніж три місяці встиг зробити очільник? Чи звик до нового робочого місця? Та чи виконав свої обіцянки перед полтавцями?

14 вересня, п'ятниця. На позачерговій сесії міської ради більшістю голосів Олександра Шамоту обирають секретарем. Вже в понеділок, 17 вересня, він приходить на роботу. Проте, з першого разу потрапити до свого кабінету йому не вдається. Двері зачинені, ключа немає.

- Що будемо робити? Яким чином будемо відкривати двері?

- Чесно кажучи, я не маю ключів.

Покликавши на допомогу поліцію та слюсара, замок зламують. Олександр Шамота таки потрапляє на своє робоче місце. Тут і відбуваються перші обіцянки.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Є в мене дані, що частина серверів Полтавської міської ради знаходиться в країні агресора. Саме тому сьогодні мною буде підготовлено звернення до СБУ для перевірки цих фактів.

Наступного дня держреєстратор вносить Олександра Шамону до реєстру як в.о. голови Полтавської міської ради.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Кожна людина, зайшовши зараз до реєстру, може побачити там зміни, де буде числитись Шамота Олександр Сергійович як тимчасово виконуючий обов’язки Полтавського міського голови.

В ці ж дні перевізники починають виконувати рішення суду щодо проїзду по 4 гривні. Вартість проїзду, говорив пан Олександр, не змінюватиметься. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Я можу сказати одне: «Законом встановлена ціна. Рішення суду це підтвердило – 4 гривні».

Під час інтерв'ю журналістам Олександр Шамота обіцяв відновити апаратні наради. В понеділок 24 вересня, о 8 ранку, начальники профільних управлінь, заступники міського голови обговорюють нагальні питання. Обіцянка виконана.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Апаратна нарада буде проходити кожного понеділка. Прохання включити до своїх графіків. Подібні заходи відвідувати особисто всім керівникам структурних підрозділів і управлінь, відділів.

Говорив Олександр Шамота й про відміну премій вчителям, лікарям та іншим працівникам. Згадував й про так зване «очищення» міста від МАФів. А також – повний перехід на комунальний транспорт. З усіма обіцянками йдемо до секретаря міської ради. Перша – перевірити можливе перебування інформації про діяльність міської ради на ворожій території. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Чи перевіряли?

- Перевіряли. Написана заява була до правоохоронних органів: СБУ і прокуратори. І, відповідно, зараз проводиться перевірка слідчими органами.

Друге – розірвання договорів з перевізниками, які не виходять на маршрути. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Я б не сказав, що ніяких дій немає. Ми розірвали по 20 маршрутах договори з перевізниками. Оголосили нові конкурси. 16 січня нові конкурси на перевезення по цим маршрутам.

Виконано. Хоча – ні. До нового конкурсу міська влада уклала тимчасові договори з тим ж перевізниками. Третє – відмінити іменні премії вчителям, медикам та соцпрацівникам. Іменних премій від міського голови дійсно не буде. Проте, залишаються звичайні. Четверте – вирішити проблему з легалізацією МАФів. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Ми проводили одну з перших робочих груп щодо легалізації робочої сили в місті. Ми викликали представників, які торгують в малих архітектурних формах. Участь у цьому процесі брала і податкова, інспекція праці. Відповідно, була проведена робота з цими підприємцями. Я впевнений, рано чи пізно це дасть свої плоди.

На стадії розроблення – й перехід на комунальний транспорт в місті. Отже, деякі пункти виконані, а деякі – ні. Аналітики розповідають: така активна робота керівництва прослідковується тільки на перших етапах роботи. 

Олексій Станчевський, аналітик

- Будь-якій новій владі притаманно відпрацьовувати електоральний запит, який на неї був сформований під час виборів. Тут виборів не було, але були певні обіцянки, які були продиктовані тим, що Ви проголосуєте. Тоді ми одразу, які перші три кроки зробимо. Це, що стосувалося МАФів, проїзду в громадському транспорті. І, звичайно, це було зроблено. Що буде робитися далі? І яку ми побачимо ситуацію в 2019-у році?

Плани місцевої влади можуть змінитися в залежності від результатів президентських та парламентських виборів наступного року.

Стрічка новин