Полтавщина затвердила бюджет на 2019 рік

А це – більше 9 мільярдів гривень. З них 1 мільярд 158 мільйонів 800 тисяч йде на освітню галузь. 1 мільярд 244 мільйона 400 тисяч на медицину та близько 130 мільйонів – на сферу культури. Головний фінансовий документ області прийняли на двадцять третій сесії обласної ради сьомого скликання. Цього разу вона пройшла в Полтавському Краєзнавчому музеї. Загалом на засіданні розглянули більше ста питань. 

Ще до початку сесії біля стін Краєзнавчого музею зібрались одразу 3 мітинги. Новосанжарську громаду не влаштовує керівництво, яке не виділяє кошти на культуру. Жителі Тахтаулового виступають проти затвердження Перспективного плану.

Олена Кравцова, голова Тахтаулівської сільської ради

- Ми хочемо, щоб Перспективний план розвитку Полтавської області не був прийнятий. Нашу велику громаду, яка складає близько 3 500 тисячі населення, віднесли до Сем'янівської сільської ради. Без нашої згоди, без нашого будь-якого погодження. 

Сесія починається, мітингувальники заходять до музею. 

Представники Терешківської ОТГ не згодні з розміщенням нового сміттєзвалища на їхній території. 

Віталій Стараковий, житель села Марківка (Терешківська ОТГ)

- Дізналися із засобів масової інформації, що сьогодні будуть ставити на сесії розгляд з цього питання. На нашу думку просто не зважають, і ми прийшли всі висловити, щоб нас почули. 

Під час розгляду цього питання на сторону стали депутати. 

Юрій Бублик, народний депутат України

- Вихід із ситуації може бути не шляхом будівництва чи закладення чергового полігону для твердих побутових відходів на площі 50 гектарів на чорноземах. А вирішення може бути через будівництво сміттєпереробного заводу.

Перейшли до голосування. «За» – лише 33 депутати. Рішення не прийнято, громада задоволена. 

Громада плескає і скандує "молодці"

Затвердили депутати й програми соціально-економічного розвитку області на 2019 рік. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА

- Це той програмний документ, за яким буде жити область у 2019 році. Ми взяли дуже важливий і стабільний курс на те, що Полтавська область позиціонує себе, як краща серед регіонів України за показником економічної ефективності. Це і промислова активність, будівельна активність, агропромисловий комплекс.

А от під час затвердження обласного бюджету на 2019 рік між депутатами виникло активне обговорення. Заступник голови облради Анатолій Ханко заявив: фракція «Свобода» не братиме участі в голосуванні. 

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- На нашу думку, є і те, що можна було доопрацювати.

Така заява не сподобалась депутату обласної ради Олегу Діденку. 

Олег Діденко, депутат Полтавської обласної ради

- «Свобода», одумайтесь. І давайте всі разом покажемо, що Полтавська область працює згуртовано і розвиває економіку області. 

Олександр Біленький ставить питання на голосування. За бюджет на 2019 рік, а це більше 9 мільярдів гривень, проголосувало «68» депутатів. Рішення прийнято. 

Стрічка новин