Блокада дверей та штовханина

Так сьогодні розпочалася остання цьогоріч сесія міської ради. Із затримкою, але депутати проголосували та утвердили бюджет на 2019 рік. Він складе 3 млрд 308 млн. гривень. Яким сферам скільки дадуть, розповість Анна Ружін.

До сесії ще півгодини, але під міською радою уже починають збиратися активісти. Це підприємці з Центрального ринку «Полімпекс». Вони не вперше приходять до стін міської ради. Клеять плакати та чекають представників влади.

І їх таки почули та дали відповідь.

- Проект рішення по виділенню земельної ділянки не виноситься. Доки не буде рішення суду, ніяких дій з цією земельною ділянкою, на якій розташований ринок, на розгляд сесії не виноситься.

Тим часом біля сесійної зали стоять молоді люди. Вони не пускають депутатів та громадськість. Розпочинаються сутички та штовханина. 

Працівники поліції намагаються їх відтіснити. 

Людей до зали засідань починають пропускати по одному через металодетектор. До зали заходять активісти. Штовханина продовжується і там.

У залі розпочалася реєстрація депутатів. Присутні 32. Сесію розпочинають під крики активістів. Доки секретар міської ради Олександр Шамота зачитує порядок денний, трибуну блокують. 

Слово для виступів дають громадськості. Трибуна заблокована, тож доповідачі говорять з місця, або з-за столу президії.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради  

- Якби деякі псевдоактивісти не вели себе так, як вони себе ведуть, то люди абсолютно спокійно могли б виступати перед депутатами. Депутати готові хоч до вечора слухати тих, хто прийшов і записався у відповідності до регламенту і готовий виступати.

Одне з основних питань стосувалось прийняття бюджету. Воно і хвилювало активістів. Вони заявляли, що влада не прозвітувала про витрачені кошти. На перевезення пільговиків витратили 60 млн грн. 

- На цю суму можна було придбати нові автомобілі «Рута». Місткість 25 пасажирських місць. В кількості 60 штук. І забезпечити цими автобусами віддалені райони міста.

До того ж, додають, бюджет з громадськістю не обговорювали. 

- Скажіть, будь ласка, хтось із вас, із журналістів, із громадських діячів, з громадян - бачили бюджет на 2019 рік? Скажіть, будь ласка, нам хтось дав звіт? Нам провели прес-конференцію? Нам розказали про бюджет 2018 року? Що в нас відбувається?

Тож бюджет оголошували під крики активістів. 

Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК

- Фінансовий ресурс дохідної частини міського бюджету обраховано в обсязі 3 млрд 308 млн гривень.

Згідно з прийнятим на 2019 рік бюджетом м.Полтави, плануються наступні видатки за основними статтями: 

На освіту виділять 919 249 186 грн.

На охорону здоров'я – 262 071 980 грн.

Соціальний захист населення та забезпечення – 114 758 690 грн.

Культура – 55 802 300 грн.

Спорт – 53 079 640 грн.

Після голосування за бюджет, активісти по одному почали покидати залу засідань. 

Говорили ще про закупівлю нового електротранспорту для Полтави та боротьбу з амброзією. 

Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови з питань ЖКГ 

- Всіма головами фракцій прийнято рішення про підтримку нашого комунального транспорту. І кінцевою метою є створення єдиного великого перевізника, який буде комунальним на який ми будем мати вплив.

Але як вийде це у депутатів полтавці побачать у 2019 році. 

Стрічка новин